دسته بندی

۸ نکته تولید محتوا برای سئو

این روزها، رقابت نفسگیر صاحبان کسب و کار با یکدیگر برای کسب رتبه اول در صف جستجوی گوگل و بهبود سئو باعث شده است که متخصصان برای دستیابی به این رتبه همه راه‌ها را امتحان کنند و در عوض ارائه محتوای صحیح و زیبا را به فراموشی بسپارند. غافل از اینکه هیچ عاملی مانند مهیا کردن اطلاعات دست اول، قابل اعتماد و مفید نمی‌تواند ترافیک سایت شما را افزایش دهد و آن را در صدر لیست نتایج جستجو قرار دهد. برای صاحبان صنایعی که از ابتدا رضایت مشتریان را اولویت قرار داده‌اند، رسیدن به لینک اول در نتایج موتورهای جستجوی گوگل بسیار راحت تر از آنهایی است که سایت‌های خود را تنها برای خزنده‌های گوگل بهینه سازی می‌کنند. تولید محتوا می‌تواند پلی ایمن میان شما و مخاطبانتان ایجاد کند تا همواره راه ارتباطی خود را با آنها حفظ کنید.

اهمیت غیر قابل انکار کیفیت محتوای تولید شده باعث شده است که ای نگاه در این مقاله به نکاتی برای بهبود کیفیت تولید محتوا بپردازد. خوب است بدانید که تولید محتوای خوب تا مقدار زیادی مدیون خلاقیت و داشتن دانش ادبی نویسنده است که ممکن است تا حدی سرچشمه گرفته از یک استعداد ذاتی به نظر بیاید اما با تمرین به میزان زیادی تقویت خواهد شد. به خاطر داشته باشید که نوشتن و تولید محتوای صحیح برای مخاطبان صحیح همواره جواب خواهد داد.

تولید محتوا- ای نگاه

تکنیک های تولید محتوای خوب

1.انتخاب کلیدواژه مناسب برای مخاطبان هدف

انتخاب کلیدواژه صحیح گاهی تنها وابسته به پرطرفدار بودن آن نیست. دقت داشته باشید که برای کسب ترافیک زیاد باید مخاطبان هدف خود را بشناسید و با توجه به سلایق آنها کلمه کلیدی خود را انتخاب کنید. اگر هدف وب سایت شما “آموزش تولید محتوا” است، “قیمت تولید محتوا” احتمالا کلمه کلیدی اشتباهی خواهد بود. شما باید قادر باشید به چند سوال پاسخ دهید.

مخاطب هدف شما چه کسانی هستند؟

مخاطبان هدف شما به چه اطلاعاتی نیاز دارند؟ و چرا به این اطلاعات نیاز دارند؟

و در آخر

آنها چه کلمات کلیدی را جستجو خواهند کرد؟

2. خوانایی بیشتر، تولید محتوای بهتر

با توجه به کاهش توجه کاربران به محتوای متنی، نویسندگان امروز باید برای جلب توجه کاربران به محض ورود به وب سایت تمام تلاش خود را بکار بگیرند. به محض اینکه کاربر در سایت شما ماندگار شود و فعالیت‌هایی انجام دهد، گوگل امتیاز سئو شما را بهبود می‌بخشد. زمانی که کاربر در صفحه شما وقت می‌گذارد به شدت حائز اهمیت است. برای اینکه بتوانید خوانندگان را جذب کنید، ادبیات محتوای تولید شده باید روان و گویا باشد، از نظم و ترتیب برخوردار باشد و روندی منطقی داشته باشد. برای آنکه بتوانید مخاطب را برای دنبال کردن محتوا تشویق کنید، به ویژه برای تولید محتوای آموزشی، طبقه‌بندی اطلاعات بسیار مهم است. همچنین داشتن یک خط داستانی story line برای جذب کردن مخاطبان موثر خواهد بود. خوانا بودن و سادگی متن نیز از عواملی است که تولید محتوا را به یک عامل مهم برای افزایش ترافیک سایت مبدل می‌کند.

3. تولید محتوای عمیق و علمی

برای شما اتفاق افتاده است که در نتایج جستجوی خود سه سایت کاملا مشابه با هم پیدا کنید؟ کپی تولید محتوا از اشتباهات فاحشی است که می‌تواند برای همیشه اعتماد کاربران را نسبت به محتوای سایت شما سلب کند. واقعیت آن است که تحقیقات اخیر نشان داده‌اند که موتورهای جستجو مطالبی را که عمیق تشخیص می‌هند در رتبه بالاتری در نتایج جستجو قرار خواهند داد. برای آنکه از بررسی سطحی یک موضوع اجتناب کنید، تمرکز بر نکات زیر در تولید محتوا توصیه می‌شوند:

  • مقالاتی با بیش از 2000 کلمه، توسط خزنده‌ها از توجه ویژ‌ه‌ای برخوردار خواهند شد.
  • موضوعات را چند وجهی انتخاب کنید.
  • از منابعی به جز منابع معمول استفاده کنید. با انتخاب سه لینک اول جستجو به عنوان منبع، شما به نوعی مطالب گذشته را کپی کرده‌اید. به جای آن سعی کنید از Google Scholar استفاده کنید. تا محتوای ارائه شده توسط شما، مطالبی علمی و قابل اعتماد در اختیار کاربر قرار دهد.

آموزش تولید محتوا- ای نگاه

4. افزایش سرعت سایت

مطابق با یک تحقیق در BBC بیش از نیمی از خریدارانی که به سایت‌های فروشگاه مراجعه می‌کنند، بیش از سه ثانیه برای بارگذاری یک صفحه منتظر نمی‌مانند. تاثیر سرعت را می‌توانید در مقاله تاثیر سرعت سایت بر سئو مطالعه کنید. افزایش سرعت را قطعا و حتما می‌توان جزء سه عامل مهم بهبود SEO دانست. ممکن است سایتی با محتوای بی نظیری داشته باشید که مطالبی غیر تکراری در اختیار کاربران قرار ‌دهد. با این وجود پایین بودن سرعت سایت اجازه بازدید سریع کاربران را از سایت شما ندهد. در دنیای تبادل سریع اطلاعات، این امر می‌تواند برابر با خروج آنها از وب سایت شما و به جا ماندن یک تجربه بسیار ناخوشایند باشد و نام وب سایت شما را برای همیشه در Black List آنها قرار دهد. سرعت سایت‌ها را می‌توان با استفاده از روش‌های ویژه‌ای بهبود بخشید که می‌توانید در مقاله تکنیک‌های افزایش سرعت سایت مطالعه بفرمایید. مهم است بدانید که سرعت زیاد، اثربخشی محتوای شما را چندین برابر خواهد کرد.

5. تولید محتوای بصری

طبق پژوهشی منتشر شده توسط Skyword، متونی که از تصاویر مرتبط برخودار هستند، 94% لذت کاربران را افزایش می‌دهند. انبوه تصاویری که در اختیار کاربران هستند، آنها را برای خواندن متون طولانی بی حوصله کرده‌است. بنابراین بکار بردن تصاویر را در تولید محتوای خود در اولویت قرار دهید. استفاده از محتوای بصری، مقالات شما را جداب‌تر و حرفه‌ای‌تر نشان می‌دهند.

6. استفاده از Fact ها در تولید محتوا

استفاده از Fact های معتبر و مقالات علمی و آوردن آنها در متن می‌تواند اعتماد کاربران را افزایش دهد و آنها را برای خواندن مطالب بیشتر مشتاق کند. امروزه با وجود به انتشار گذاشتن مطالبی که پایه و اساس مشخصی ندارند توسط افراد مختلف، مطلبی با منبع معتبر و مشخص که بر اساس Fact ها نوشته شده باشند، بسیار مفید خواهند بود.

سفارش تولید محتوا- ای نگاه

7. متخصص شوید

جالب است بدانید که امروزه تخصص و میزان مهارت و محبوبیت نویسندگان محتوا، برای گوگل اهمیت پیدا کرده است. مطابق با جدیدترین مطالب منتشر شده گوگل درباره بهینه سازی موتورهای جستجو، کارشناسان تولید محتوا و پیشینه و اعتبار آنها بر کیفیت یک صفحه تاثیر می‌گذارند. به این معنی که با شناخته شدن یک نویسنده و شناساندن او به مخاطبان، آنها برای انتشار مطالب جدید توسط او روزشماری می‌کنند و همین امر ترافیک سایت را به شدت افزایش می‌دهد.

8. استفاده از منابع جدید و معتبر

استفاده از منبع معتبر می‌تواند در مخاطبان تاثیر بسزایی داشته باد. صبور باشیدو اجازه دهید که مخاطبان به اعتبار و برتری محتوای شما پی ببرند. با این روش به مرور زمان می‌توانید جایگاه شاخصی در ذهن مخاطبانتان بیابید.

ای نگاه امیدوار است توانسته باشد بعضی از تکنیک های تولید محتوای صحیح و جذاب را آموزش بدهد.

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *