دسته بندی

۴ دلیل اهمیت سئو برای موبایل

نویسنده

تا کنون برای بهبود نسخه تلفن همراه وب سایت کسب و کارتان برنامه ای در نظر گرفته‌اید؟ اگر پاسختان به این سوال منفی است، در حال از دست دادن سود چشمگیری هستید. می‌دانستید که 40% از افراد ترجیح می‌دهند که تمامی مراحل خرید را از تحقیق تا پرداخت با تلفن همراه خود انجام دهند؟ تحقیقات زیادی نشان داده اند که سئو برای موبایل در پیشرفت وب سایت و کسب و کار تاثیر شگفت انگیزی خواهد داشت.

اول از همه بگذارید ببینیم چه چیزی از نظر گوگل موبایل محسوب می شود؟

بیشتر مردم فکر می‌کنند که منظور از Mobile version تلفن همراه و تبلت است. اما گوگل برای تبلت دسته‌بندی مجزایی قائل است. در واقع می‌توان گفت که تعریف گوگل از Mobile محدود به گوشی‌های هوشمند می‌شود.

سئو برای موبایل

اهمیت سئو برای موبایل

امروزه 58% کلیه جستجوها از طریق تلفن همراه صورت می‌گیرد. بنابراین، دلایلی زیادی وجود دارد که در سال‌های اخیر بسیاری از شرکت‌ها و کسب و کارها توجه ویژه‌ای به بهینه سازی وب سازی‌های خود در نسخه‌ تلفن همراهشان معطوف داشته‌اند.

آژانس تبلیغاتی ای نگاه در ادامه 4 دلیل اهمیت سئو برای موبایل را توضیح می دهد.

1.جستجو در موبایل مد است!

پیش از هر چیزی، باید بدانید که جستجو با استفاده از موبایل در حوزه کسب و کار به  trend بسیار محبوبی تبدیل شده است. در حال حاضر مدتی است که تعداد جستوها در موبایل نسبت به جستجو در نسخه های دسکتاپ پیشی گرفته است. این روندی است که پیش بینی می شود تا مدت‌ها نیز ادامه داشته باشد. این واقعیت به این معنی است که بسیاری از مخاطبان هدف شما از موبایل برای رسیدن به محتوای وب سایت شما بهره می‌گیرند. با داشتن یک وب سایت ضعیف در نسخه تلفن همراه، این مشتریان بالقوه هرگز از وب سایت شما بازدید نخواهند کرد.

سئو نسخه گوشی

2.تعیین رتبه بندی وابسته به محتوای نسخه موبایل است.

از زمانی که گوگل مبحثی به نام mobile-first index را مطرح کرد، ارزش نسخه های موبایل وب سایت ها دو چندان شده است. طی بیانیه گوگل در این باره، اهمیت صفحات وب و محتوای آنها در تعیین رتبه بندی نتایج موتورهای جستجو افزایش چشمگیری یافت. بنابراین اگر از آن دسته افرادی هستید که ورژن تلفن همراه سایت خود را به فراموشی سپرده‌اند، باید بدانید که موفقیت کسب و کار خود را در خطر قرار می‌دهید.

3.سئو برای موبایل معادل با فروش بیشتر

تحقیقات نشان داده‌اند که افراد از جستجو با تلفن‌های همراه خود نسبت به نسخه های رایانه‌ای لذت بیشتری می‌برند. همین امر است که به سئو برای موبایل اولویت می‌بخشد. واقعیت این است که گوشی‌های هوشمند در دنیای امروز هر روزه محبوبیت بیشتری نزد مردم پیدا می‌کنند:

  • طی دو سال گذشته، جستجو های پیش از خرید از طریق تلفن همراه 35% افزایش داشته است.
  • طی دو سال گذشته، جستجوهای دارای کلمه “بهترین” با استفاده از موبایل، 80% افزایش یافته است.

4.سئو برای موبایل کمک به جستجوهای صوتی

باور کنید یا نه، محبوبیت جستجوهای صوتی همواره در حال افزایش است. این روزها، جستجوهای صوتی تنها به گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها محدود نمی‌شود و دستگاه‌های مربوط به هوشمندسازی خانه‌ها نیز همواره در حال ارتقای تکنولوژی‌های تشخیص با صوت هستند. بنابراین جستجوهای صوتی در آینده محبوب‌تر و راحت‌تر خواهند بود. بنابراین سئو برای موبایل آینده نه چندان دور کسب و کار شما را نیز تضمین می‌کند چرا که سئو برای موبایل و کمک به ارتقای جستجوهای صوتی می‌تواند برای شما مزایای بسیار زیادی داشته باشد. باید بدانید در این زمینه، رقبای شما کمتر تلاش کرده‌اند و این امر امکان درخشیدن شما را افزایش می دهد. در واقع مطالعات نشان داده‌اند 65% از کسب و کارها ارتقاء امکانات جستجوهای صوتی را اصلا در برنامه های خود قرار نداده اند.

 

البته شاید نیاز بعضی از کسب و کارها به وب سایت‌های نسخه تلفن همراه و در نتیجه سئو برای موبایل به اندازه سایرین نباشد. بنابراین مهم است که سئو برای موبایل را پیش از آغاز کمپین‌های سئوی خود نیازسنجی کنید. اشتباه برداشت نکنید. بیشتر کسب و کارها حتما به بهینه کردن وب سایت خود در گوشی‌های همراه نیز نیاز دارند. اما ممکن است لازم باشد این کار را اندکی دیرتر آغاز کنید. بنابراین شما باید پیش از آغاز ارزیابی مناسبی از وضعیت سئوی فعلی وب سایتتان در نسخه های موبایل داشته باشید. این ارزیابی ها باید اطلاعات شما را درباره وضعیت فعلی سایتتان در زمینه هایی مانند میزان ترافیک سیات، میزان user friendly بودن آن، تجربه کاربران (user expreince) و سرعت سایت کامل کند. راه های ارزیابی این پارامترها و ارتقای آنها در مقاله بعدی سئو برای موبایل توضیح داده می شوند.

سخن آخر آژانس تبلیغاتی ای نگاه آنکه، تلاش یا بی اعتنایی به سئو برای موبایل می تواند برای کسب و کار شما به معنی برد و باخت باشد. پس خوب است که با دید باز و ارزیابی صحیح بهینه سازی سایت خود را برای نسخه های گوشی همراه آغاز کنید.

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *