دسته بندی

سئو تصاویر برای وب سایت

بهینه سازی تصاویر(image optimazition)

استفاده از تصاویر در سایت تاثیر زیادی در جذاب شدن محتوای سایت برای کاربران دارد، به همین دلیل نمی‌توان آن را نادیده گرفت و از بهینه سازی تصاویر غافل شد. سئو تصاویر از اهمیت زیادی برخوردار است. این را بدانید بدون بهینه سازی تصاویر سئو خوبی هم نخواهید داشت. سئو تصاویر صرفا به نام گذاری مناسب عکس، گذاشتن برچسب مناسب برای عکس و داشتن سایز مناسب محدود نمی‌شود بلکه بهبود تجربه کاربر از سایت مهمترین بخش آن است. تصاویر زیبا، منحصر به فرد و با کیفیت بالا محتوا را زنده می کند. اگر به درستی بهینه سازی تصویر انجام شود نه تنها در سئو وب سایت تاثیر می‌گذارد بلکه باعث بهبود تجربه کاربری نیز می‌شود. ای نگاه در این مقاله همه چیز در مورد بهینه سازی تصاویر را به شما ارئه می دهد.

سئو تصاویر

آموزش سئو تصاویر:

اندازه و حجم عکس ها را بهینه کنید:

گوگل از سرعت بارگذاری به عنوان یکی از مهمترین فاکتورهای رتبه بندی یاد می‌کند. پس اگر اندازه و حجم تصاویر در سایت بسیار زیاد باشد سرعت سایت شما کندتر می‌شود.

بهینه کردن اندازه و حجم تصاویر یکی از نکاتی است که در سئو تصاویر باید به آن توجه کرد. اندازه تصویر برای هر سایتی متفاوت است. در واقع طبق قالب سایت اندازه تصویر تعیین می‌شود که از ابزارهایی مثل فتوشاپ یا ابزار‌های آنلاین مثل  Optimus Image Optimizer می‌توانید استفاده کنید.

همچنین در سیستم مدیریت محتوا wordpress می‌توان از افزونه‌های WP Smush و Yoast SEO برای بهینه سازی تصاویر استفاده کرد. که دو افزونه قدرتمند وردپرس برای بهبود سئو وب سایت به حساب می‌آیند.

باید این نکته را هم در نظر بگیرید که حجم و سایز تصاویر را به گونه‌ای تغییر دهید که کیفیت عکس تغییر زیادی نکند در واقع هرچه عکس با کیفیت تر باشد کاربر پسندتر و جذاب تر است.

بهینه سازی نام تصاویر برای موتورهای جستجو:

قبل از بارگذاری تصاویر بر روی وب سایت نام مناسبی با توجه به موضوع تصویر برای آن انتخاب کنید. نام تصویر را می‌توانید فارسی یا انگلیسی انتخاب کنید و با فاصله (-) آن ها را از هم جدا کنید. اسم عکس، هم برای کاربران و هم برای موتورهای جستجو باید معقول باشد برای مثال بجای ماشین لباسشویی-1234 بهتر است بنویسیم ماشین لباسشویی-سفید یا مدل آن را بنویسیم. همچنین سعی کنید فرمت مناسبی که حجم کمتری هم دارد برای تصاویر خود انتخاب کنید که بهترین و کاربردی ترین فرمت jpg است.

متن جایگزین(تگ Alt) مناسب برای تصویر انتخاب کنید:

متن جایگزین(Alt) مخفف کلمه alternative text است که برای توصیف تصاویر در وب سایت استفاده می‌شود. اگر فایل تصاویر در وب سایت بارگیری نشود، متن جایگزین (Alt) به جای تصاویر نمایش داده می‌شود. تگ Alt توضیحات بهتری از تصاویر را در اختیار موتور های جستجو گوگل قرار می‌دهد تا تصاویر را بدرستی فهرست کنند. در صفحه زیر می‌توانید متن جایگزین یکی از تصاویر استفاده شده در وب سایت ای نگاه را ببینید.

آلت تصاویر-ای نگاه

استفاده از تصاویر منحصر‌‌ ‌‌‌‌‌‌به فرد  برای سئو تصاویر

حتماً شما هم با یک تصویر تکراری در چندین وب سایت برخورد کرده‌اید. شما هرچقدر هم که یک تصویر تکراری را بهینه کنید قابل رقابت با تصویر اصلی نخواهد بود. هرچه تصاویر منحصر به فرد‌تر استفاده کنید، تجربه بهتری را به کاربران ارائه می‌دهید و نتیجه بهتری در سئو تصاویر بدست می‌آورید. برای داشتن تصاویر منحصر بفرد می‌توانید از طراح خود کمک بگیرید یا در صورت امکان، عکس‌هایی با دوربین تهیه کنید.

تصاویر اصلی و با کیفیت بالا نه تنها برای سئو تصاویر مفید هستند بلکه به شناخت برند شما نیز کمک می‌کنند.

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *