دسته بندی

لینک داخلی مناسب برای سئو

محتواهای خوب معمولا دارای لینک‌های داخلی و خارجی هستند. لینک‌های خارجی، به مطالب ذکر شده اعتبار می‌بخشند. در واقع در صورتی که متون شما به جایی معتبر، خارج از سایت خودتان متصل باشد، خزنده‌های گوگل آنها را ارزشمندتر ارزیابی می‌کند.فراموش نکنید که لینک سازی های خارجی اگر با دقت و هزینه وقت و انرژی کافی انجام نگیرد، می‌تواند دردساز شود. برای اینکه راه‌های آن را بدانید می‌توانید مقاله لینک سازی، سئو کلاه سفید یا سیاه را مطالعه بفرمایید. از سوی دیگر لینک‌های داخلی، محتوای وب سایت شما را به هم متصل می‌کند و به گوگل شمایی کلی از ساختار سایتتان ارائه می‌دهد. با استفاده از لینک‌های داخلی، سلسله مراتب سایت قابل تعیین است. همچنین این لینک‌ها به شما این امکان را می‌دهند که به صفحات و پست‌های مهم‌تر، لینک‌های بیشتری اختصاص دهید. شک نکنید که تاثیر لینک‌های داخلی بر سئو غیر قابل انکار است و رتبه شما را در صف نتایج جستجو ارتقا می‌دهد.

ای نگاه در ادامه درباره لینک داخلی بیشتر توضیح خواهد داد.

اهمیت لینک داخلی

خزنده‌های گوگل وبسایت شما را از طریق لینک‌های داخلی رصد می‌کنند. در واقع، این لینک‌های داخلی هستند که مسیر خزش ربات‌ها را در سایت تعیین می‌کنند. رباتی به نام Google bot وجود دارد که کار خود را از صفحه اصلی وب سایت آغاز می‌کند و با رسیدن به اولین لینک وارد صفحه مربوط می‌شود. از این طریق، Google ارتباط میان صفحات، محتواها و پست‌های مختلف وب سایت شما را متوجه خواهد شد. همچنین موضوع یک محتوا با استفاده از این لینک‌ها برای ربات‌ها مشخص می‌شوند. برای مثال در این صفحه وجود لینکی با انکر تکست لینک سازی، سئو کلاه سفید یا سیاه به گوگل می‌فهماند که صفحه لینک دهنده و لینک گیرنده درباره آموزش لینک سازی داخلی نوشته شده‌اند.

لینک داخلی- ای نگاه

ارزش لینک داخلی

گوگل ارزش یکسانی برای همه لینک‌های صفحه قائل نیست. معمولا، لینک‌های موجود در صفحه اصلی، بیشترین ارزش را دارند. ارزش ذکر شده برای این صفحه بین تمامی لینک‌های موجود در آن تقسیم می‌شود. ارزش تخصیص داده شده به هر کدام از این لینک‌های داخلی موجود در صفحه اصلی نیز بطور مجدد بین تمامی لینک‌های داخلی موجود در صفحه آنها تقسیم می‌شود. در واقع ارزش هر کدام از لینک‌های داخلی در یک صفحه وابسته به Page Authority آن صفحه است. و به دلیل آنکه معمولا صفحه اصلی در یک سایت دارای بیشترین Page Authority است، ارزشمندترین لینک‌های داخلی در این صفحه قرار دارند. بنابراین اگر می‌خواهید مقاله یا پست جدیدتان بیشترین ارزش لینک را داشته باشد، از homepage سایتتان به آنها لینک بدهید. اینکار باعث می‌شود گوگل زودتر آن را پیدا کند. از مطالب بالا اینطور برداشت می‌شود که هر چه شما با تعداد بیشتری لینک به یک صفحه ارجاع بدهید، صفحه مورد نظر ارزش بیشتری پیدا می‌کند. با این روش به گوگل می‌فهمانید که این صفحه برای شما مهم است و شانس قرار گرفتن آن را در صف جستجو افزایش می‌دهید.

برای داشتن لینک داخلی صحیح، ای نگاه پیمودن دو گام زیر را توصیه می‌کند.

اول: با توجه به تاثیر لینک‌های داخلی بر سئو و بهبود آن، مهم است که لینک سازی داخلی سایت خود را با یک استراتژی مشخص پیش ببرید. در سال گذشته روش‌های صحیح لینک سازی داخلی در وردپرس یکی از واژه های ترکیبی محبوب و پر مخاطب بوده است. ممکن است وقت بسیاری برای آموزش لینک سازی داخلی و خارجی بگذارید و به نتیجه مطلوب دست نیابید. مهم است که بدانید با رعایت کردن یک خط مشی مشخص زودتر می‌توانید سایت خود را در صدر لیست جستجوهای گوگل پیدا کنید. یکی از بهترین راه‌هایی که می‌توانید برای جهت بخشی به لینک سازی از آنها استفاده کنید، ساختن لینک های داخلی بر اساس یک هرم فرضی است. بهتر است که در راس هرم صفحه اصلی باشد، در ردیف پایین‌تر دسته‌بندی‌ها و در پایین‌ترین طبقه، صفحات منحصر به فرد باشند. با این روش شما ساختار کلی سایتتان را به گوگل معرفی می‌کنید. حتی زیردسته‌بندی‌های سایتتان بهتر است بین صفحات و دسته‌بندی‌های اصلی قرار گیرد.

آموزش لینک سازی داخلی

دوم: مهمترین محتوای خود را مشخص کنید. این محتوا که به Cornerstone content نیز معروف است، بطور خلاصه کامل‌ترین محتوای شما است که مخاطب در آن می‌تواند راجع به هسته فعالیت‌ها و کسب و کار شما اظلاعات دریافت کند. Cornerstone Content در واقع مقاله‌ای است که شما علاقه دارید کاربران، شما را با آن بشناسند. معمولا مقالات زیادی لینک‌های داخلی خود را به این مقاله شاخص ارجاع می‌دهند. با به وجود آوردن لینک‌های داخلی زیاد به محتوای شاخص، شما به گوگل خواهید فهماند که این مقاله بیش از همه معرف فعالیت شما است و باید تمرکز ویژه‌ای برای بررسی آن بکار بگیرد. هر چقدر لینک‌های شما به مقاله اصلی‌تان از صفحات مرتبط با محتوای آن باشد، فهم موضوع این محتوای شاخص برای گوگل راحت‌تر خواهد بود. توصیه ای نگاه این است که از صفحه اصلی‌تان به صفحه این محتوا لینک دهید.

سوم: به دسته بندی‌ها و تگ‌ها لینک داخلی بدهید. کاربرد دسته‌بندی‌ها و category ها و تگ‌ها در مدیریت و طبقه‌بندی کردن محتوای وب سایت شما است که به کاربران نیز برای تشخیص موضوع محتوای شما کمک می‌کند. ایجاد لینک داخلی به دسته‌بندی‌ها، به گوگل برای فهم ساختار سایتتان کمک می‌کند. بنابراین ای نگاه، دسته‌بندی سئو و بهینه سازی را به عنوان انکر تکست برای لینک دادن این مقاله انتخاب کرده است.

چهارم: برای محتواهای جدید لینک های داخلی اضافه کنید. فراموش نکنید که پست‌ها و محتواهای جدید خود را می‌توانید با ایجاد لینک‌های داخلی به بازدیدکنندگان خود بشناسانید. ایجاد این لینک‌ها در Sidebar یا Footer سایت ترافیک بازدید آنها را افزایش می‌دهد و در همه صفحات سایت نمایش داده می‌شود.

 

انکر تکست

اگر مرحله انتخاب صفحه لینک دهنده و پذیرنده را پشت سر گذاشته‌اید، بهتر است بدانید که انتخاب انکر تکست مناسب اهمیت زیادی در افزایش ترافیک از یک سو و بهینه سازی موتورهای جستجو از سوی دیگر دارد. برای مثال ای نگاه علاقه‌مند است که صفحه پیش رو با استفاده از انکر تکست لینک سازی به صفحه دیگر پیوند بخورد نه انکر تکستی مانند ترافیک. بدیهی است یک سایت منتشر کننده اخبار ترافیک اتوموبیل‌های سطح شهر، دومی را به اولی ترجیح خواهد داد. به یاد داشته باشید که استفاده غیر طبیعی از کلمات کلیدی و انکر تکست‌ها روبات‌های گوگل را نسبت به انجام تخلف مشکوک خواهد کرد.

سخن آخر آنکه

لینک سازی داخلی نقش بسیار موثری در تعیین نحوه رصد خزنده‌های گوگل از سایت شما و در نتیجه بهینه سازی موتورهای جستجوی گوگل و سئو بازی می‌کند. بنابراین هزینه و وقت کافی برای آن صرف کنید و مطمئن باشید با این روش می‌توانید به سرعت نتایج جستجو را در گوگل بهبود بخشید.

منبع: https://yoast.com

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *