دسته بندی

تگ هدینگ چیست و چه تاثیری بر سئو وب سایت دارد؟

تگ های هدینگ یک عامل مهم در سئو on-page هستند. عنوان ها برای نشان دادن سلسله مراتب و وضوح یک صفحه وب استفاده می‌شوند. عناوین به کاربران کمک می‌کنند تا با سرعت بیشتری صفحه را اسکن کنند. همچنین موتور های جستجو  ساختار موضوع صفحه را با استفاده از تگ های هدینگ بهتر درک می‌کنند.

چگونه از تگ های H1,H2,H3 استفاده کنیم؟

تگ های هدینگ از H1 تا  H6 نام گذاری می‌شوند ولی H1،H2,H3 از ارزش سئویی بیشتری برخوردار هستند به همین دلیل بیشتر روی آن ها تمرکز می‌کنیم. عناوین باید بصورت منطقی در یک صفحه ساخته شوند. به طور معمول یک صفحه با عنوان H1  آغاز می‌شود. H2 در دل H1 و زیر شاخه ای از H1 است که همچنان آن موضوع را دنبال می‌کند H3 نیز زیر شاخه ای از H2  است.

تگ های شما باید معنا دار باشد سعی نکنید این تگ ها را فقط با کلمات کلیدی خود پر کنید زیرا گوگل این موضوع را تشخیص می‌دهد.

انواع تگ هدینگ

اهمیت تگ H1 در سئو

هر تگ هدینگ اطلاعاتی را راجع به پاراگراف به خواننده می‌دهد. تگ H1 به خواننده شما می‌گوید موضوع شما چیست، مثل عنوان یک کتاب که به خواننده سرنخی از موضوع آن را می‌دهد.

اگر عنوان مقاله شما مناسب نباشد و نیاز کاربر را برطرف نکند یا موتور های جستجو عنوان شما را به اندازه کافی مرتبط با موضوع پیدا نکردند، تگ H1 به شما کمک می‌کند تا در نتایج جستجو گوگل دیده شوید. عنوان H1  مبحث اصلی صفحه را توصیف می‌کند به همین دلیل باید مرتبط با محتوا و منحصر بفرد باشد. هر صفحه از نظر خزنده‌های گوگل تنها می‌تواند یک H1  داشته باشد. عنوان  H1  نباید خیلی طولانی باشد زیرا ممکن است برای کاربر قابل خواندن نباشد و به تجربه کاربری آن ها آسیب برساند.

اهمیت تگ h1

بهبود رتبه سایت با استفاده از هدینگ

ای نگاه در ادامه  به شما می‌گوید چگونه  تگ های هدینگ را بکار ببریم که باعث بهبود رتبه سایت شما شود.

با استفاده از تگ های هدینگ متن خود را ساختار یافته کنید. مقاله ای برای کاربر قابل خواندن است و کاربر از خواندن آن خسته نمی‌شود که مخاطب بتواند آن را در یک نگاه برانداز کند. این مسئله برای یک مقاله خیلی مهم است، زیرا کمتر کسی از ابتدا برای خواندن کامل یک مقاله وقت می‌گذارد تا به یک ارزیابی اولیه از میزان مفید بودن مقاله دست یابد. معمولا کاربران در یک نگاه سایت و عنوان های اصلی را برانداز می‌کنند. در اینصورت مقاله شما برای کاربر خوانا تر می‌شود و کاربران آن را ذخیره و حتی در شبکه های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند.

سئو هدینگ

تگ های هدینگ را برای کاربران جذاب بنویسید

استفاده از کلمات کلیدی در هدینگ هنوز هم برای موتور های جستجو مهم است.

جذاب نوشتن را نه تنها برای سر فصل ها بلکه  در طول متن  هم باید رعایت کنید. قبل از انتشار هر مقاله نوشته خود را بررسی کنید و سرفصل ها و هدینگ هایی را انتخاب کنید که توسط کاربران بیشتر در گول جستجو می‌شود و جذاب تر است.

هدینگ های جذاب و هوشمندانه مخاطب را به چالش می‌کشاند تا مقاله شمارا تا انتها بخواند. تمام تلاش خود را بکنید که یک H1 عالی و جذاب بنویسید که پاسخ دهنده نیاز کاربران باشد و کاربران را برای خواندن آن مقاله جذب کند.

چگونه در وردپرس از تگ های هدینگ استفاده کنیم

محبوب ترین و کاربردی ترین سیستم مدیرت محتوا در حال حاضر وردپرس است، اگر شما هم یکی از کاربران این سی ام اس cms پرطرفدار هستید در تصویر زیر به شما نشان می‌دهیم چگونه تگ های هدینگ را در وردپرس مشخص کنید.

استفاده از هدینگ در وردپرس

همانطور که در می‌بینید در وردپرس فقط کافی است متن عنوان را هایلات کرده و از منوی ادیتور مشخص کنید متن انتخاب شده کدام یک از تگ های هدینگ باشد.

نتیجه گیری: سعی کنید همیشه در سئو بهترین باشید. تگ های هدینگ تاثیر کوچکی بر الگوریتم های موتور جستجو می‌گذارند، اما استفاده از کلمات کلیدی در عناوین به اهمیت موضوع کمک می‌کند و باعث بهبود رتبه سایت می‌شود.

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *