دسته بندی

آموزش رفع خطای ۴۰۰ – ترفندهای رفع ارور ۴۰۰

نویسنده

در آموزش سئو ، یکی از مباحثی که همواره برای علاقه‌مندان، چالش برانگیز بوده است، چکونگی رفع خطاهای گوناگونی است که مخاطبان وب سایت آنها را دلسرد می‌کند. خطای 400Bad Request یک کد  HTTP status یا وضعیت HTTP است که نشان می‌دهد به دلیل وجود یک خطا، سرور قادر به تحلیل درخواستی نیست که توسط کاربر ارسال شده است. بنابراین در صورتی که درخواست ارسالی کاربر اشتباه باشد یا در فرآیند ارسال به هر دلیلی دچار ایراد شود، این خطا در صفحه نمایش او نشان داده خواهد شد.  ارور 400Bad Request در بسیاری از مواقع تنها با نام خطای 400 شناخته می‌شود. مانند بسیاری دیگر از خطاها، دریافت خطای 400  توسط کاربران آزاردهنده است و باعث ناامیدی آنها از وب سایتتان خواهد شد. این خطا در اتصال به شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان‌ها نیز به وفور سد راه کاربران می‌شود. خطای 400 در بسیاری از مواقع تنها در نتیجه وارد کردن یا کپی کردن یک URL اشتباه در نوار آدرس، نمایش داده می‌شود. در بسیاری از موارد این خطا به دلیل تایپ علائمی مانند @ یا % یا ! در آدرس وب سایت نمایش داده می‌شود. اما دلایل دیگری نیز وجود دارند که باعث رخ دادن این خطا می‌شوند. برای مثال ممکن است شما در مواقعی که قصد آپلود یک فایل حجیم را دارید، با آن مواجه شوید و به آموزش رفع خطای 400 نیاز پیدا کنید.

رفع خطای 400

خطای 400 ممکن است به گونه‌های مختلفی که در تصویر بالا نشان داده شده است، ظاهر شود. این آژانس تبلیغاتی در مقاله حاضر، به بررسی جامع  علل و رفع خطای 400  پرداخته است.

ترفندهای رفع خطای 400

1- چک کردن URL نوشته شده

همانطور که گفته شد، تایپ اشتباه آدرس یک وب سایت معمول‌ترین دلیل نمایش دادن این خطا است. به ویژه تایپ کاراکترهایی مانند % در نوار آدرس احتمال وقوع مشکل 400 را افزایش می‌دهد. بنابراین در اولین قدم اطمینان حاصل کنید که URL را اشتباه تایپ نکرده‌اید.

2- برای رفع خطای 400 با پاک کردن کوکی‌های مرورگر

این راهکار به ویژه برای مواقعی که شما این خطا در سرویس Google دریافت می‌کنید، بسیار مفید است. بسیاری از وب سایت‌ها خطای 400 را هنگامی نشان می‌دهند که کوکی‌ها قدیمی شده باشند. بنابراین پاک کردن کش و کوکی‌های مرورگر مشکل را برطرف خواهد کرد. پس از این پاکسازی مجددا آدرس به صفحه وب سایت مراجعه کنید.

آموزش رفع خطای 400

3- پاک کردن کش DNS

اگر ظاهر شدن این Error ناشی از منسوخ شدن رکوردهای DNS باشد که کامپیوتر شما در حال ذخیره سازی است، برای رفع خطای 400 می‌توانید به پاک کردن کش DNS تان متوسل شوید. برای اینکار در سیستم عامل ویندوز باید وارد Command Prompt ویندوز شوید و ipconfig/flushdns را اجرا کنید.

توجه داشته باشید که پاک کردن کش DNS با پاک کردن کش بطور کلی متفاوت است.

4- رفع خطای 400 با پاک کردن کش مرورگر

در بعضی از مواقع، نمایش این ارور از نسخه کش شده و منسوخی از یک صفحه وب سایت سرچشمه می‌گیرد. برای رفع خطای 400، پاک کردن کش مرورگر در مواقع اندکی راه حل مساله خواهد بود اما ارزش امتحان کردن دارد. برای آنکه راجع به کش کردن بیشتر اطلاعات بدست بیاورید، مطالعه مقاله تاثیر کش کردن سایت بر سرعت پیشنهاد می‌شود.

5- امتحان کردن راه حل‌های رفع خطای 504

درست است که این راه حل، قطعی و همیشگی نیست اما در بعضی از مواقع کارساز خواهد بود. در واقع ممکن است دو سرور زمان بسیار زیادی صرف ارتباط با یکدیگر کنند. این امر که علت اصلی رخ دادن خطای 504Gateway Timeout است، ممکن است منجر به بروز خطای 400 نیز شود. بنابراین پیشنهاد این آژانس تبلیغاتی برای رفع خطای 400 این است که حداقل یک بار ترفنهای رفع خطای 504 را بکار بگیرید.

ارور 400Bad Request

6- کاستن از حجم فایل‌ها

اگر در حال آپلود کردن فایلی روی وب سایت خود هستید و در این حین با خطای 400 مواجه شدید، ممکن است این مشکل به دلیل بزرگ بودن حجم فایل‌ها رخ داده باشد. زیرا سرور گاهی به همین دلیل، فایل‌ها را پس می‌زند.

7- بررسی تنظیمات کامپیوتر و اتصال اینترنت

اگر شما خطای 400 را تقریبا برای تمامی وب سایت‌هایی که سعی در ورود به آنها دارید، دریافت می‌کنید، بیشترین احتمال متعلق به اشکالات سیستم کامپیوتر یا اتصالتان به اینترنت است. یک ابزار سرعت اینترنت راه‌اندازی کنید و  از ISP خود اطمینان حاصل کنید. مطمئن شوید که همه چیز برای اتصال صحیح به اینترنت مهیا است. همچنین می‌توانید با شرکت ارائه دهنده سرویس اینترنتتان مشورت کنید.

در آخر اگر با بکار بستن هیچ یک از راهکارهای بالا موفق به رفع خطای 400 نشدید، خروج از صفحه دارای خطا و مدتی صبر شاید راهگشا باشد و بتواند پس از مدتی به شما اجازه دسترسی را به محتوای صفحه دلخواهتان بدهد. در آخر امیدواریم این مقاله توانسته باشد به شما در برداشتن یک گام دیگر در آموزش سئو کمک کند.

منبع: https://www.lifewire.com/how-to-fix-a-400-bad-request-error-2617988

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *