دسته بندی

مشهورترین افزونه امنیتی وردپرس Wordfence Security

نویسنده

معرفی افزونه امنیتی Wordfence Security

محبوب بودن یک فرد یا یک روش، همیشه ضمانتی برای خوب بودن آن نیست. اما محبوب بودن افزونه Wordfence Security فقط یک شعار نمی‌باشد. چون بدون تردید این افزونه، یکی از بهترین و مشهورترین افزونه‌های امنیتی وردپرس می‌باشد. مهم‌ترین موضوع برای صاحبان کسب و کار و مدیران وب سایت‌ها داشتن امنیت مطلوب است. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای برقراری امنیت در وب سایت‌های وردپرس استفاده از افزونه می‌باشد. بنابراین، انتخاب یک افزونه امنیتی مناسب، اهمیت بالایی دارد. با تیم آژانس تبلیغاتی ای نگاه همراه باشید تا با هم به معرفی و بررسی بهترین افزونه امنیتی ممکن، Wordfence Security بپردازیم.

افزونه امنیتی Wordfence Security

محبوبیت Wordfence Security

در حال حاضر، تقریبا در حدود 3 میلیون افزونه Wordfence Security نصب و فعال شده است. همین آمار نشان از محبوبیت بالای این افزونه دارد. افزونه Wordfence Security آنقدر از لحاظ امنیتی پرکاربرد است، که شرکت‌هایی مثل BBC، کوکاکولا و … از این افزونه استفاده می‌کنند. در واقع افزونه Wordfence Security در مخزن وردپرس معروف به (مشهورترین فایروال و اسکنر امنیتی در وردپرس) می‌باشد. به همین دلیل از اهمیت بالایی برخوردار است.

اهمیت افزونه امنیتی Wordfence Security

با توجه به اهمیت روزافزون امنیت وب سایت‌ها برای مدیران آنها، نیاز به راه‌هایی که آنها را از امنیت آسوده خاطر کند، هر روز بیشتر احساس می‌شود. فضای مجازی و اشتراک داده‌های شخصی در دنیای امروز، امنیت اطلاعات افراد را با مخاطرات جدی روبرو کرده است. همین موضوع به برنامه نویسان انگیزه داده است تا برای طراحی افزونه‌های امنیتی گام بردارند و هر روز بتوانند روش‌های بهتری برای ارتقای امنیت فضای مجازی به دنیا ارائه دهند. بهترین افزونه امنیتی وردپرس، افزونه Wordfence Security  چنین امکانی را برای مخاطبان خود فراهم کرده است.

قابلیت‌های Wordfence Security

این افزونه دارای فایروال‌ بسیار قدرتمندی است که اسکن امنیتی وب سایت را انجام می‌دهد. Wordfence Security در واقع IP‌های مشکوک را بلاک می‌کند و می‌تواند با اسکن کردن دقیق امنیتی، حدود 44000 مشکل امنیتی را پیدا کند. همچنین از حملات Brute Force جلوگیری می‌کند و امکان وارد کردن بیش از چند بار پسورد را به کاربران نمی‌دهد. نقطه ضعف این افزونه اسکن کردن امنیتی می‌باشد، چون وقتی این افزونه تمام سایت را اسکن می‌کند پهنای باند زیادی استفاده می‌شود که می‌توان نقطه ضعف این افزونه دانست.

Wordfence Security

ویژگی‌های افزونه‌ Wordfence Security

  • دسترسی به صورت رایگان (اما اگر بخواهید تمام بخش‌های آن فعال باشد، باید از نسخه Pro آن استفاده کنید که باید خریداری شود.)
  • استفاده از فایروال برای جلوگیری از مشکلات امنیتی
  • اسکن کردن فایل‌های اصلی، قالب‌ها و افزونه‌هایی دانلود شده از مخزن وردپرس
  • مسدود کردن تمام شبکه‌های مخرب
  • اسکن کردن مداوم آدرس‌‍‌های URL وارد شده
  • اسکن کردن فایل‌های خطرناک فرستاده شده توسط هکرها
  • بلاک کردن ربات‌ها یا حتی کاربرها که برای وب سایت شما خطرناک می‌باشد.
  • نمایش آمار بازدید به صورت واقعی
  • اسکن کردن کد‌های مشکوک

آموزش افزونه Wordfence Security

 دو روش مطمئن برای دانلود افزونه‌ها وجود دارد. 1- وارد بخش مدیریت وردپرسی خود شوید، بر روی افزونه‌ها و سپس بر روی افزودن کلیک نمایید و از مخزن وردپرس برای دانلود افزونه مورد نظر استفاده کنید. 2- وارد سایت اصلی وردپرس شوید و از آنجا افزونه مورد نظر خود را دانلود کنید. ما به عنوان مثال برای شما روش دوم را توضیح می‌دهیم.

ابتدا برای دانلود این افزونه وارد سایت www.wordpress.org شوید. و روی گزینه Plugins کلیک کرده و اسم افزونه مورد نظر را داخل کادر Search Plugins تایپ نمایید. روی افزونه کلیک نمایید و افزونه را دانلود کنید. بعد از نصب و فعال سازی افزونه Wordfence Security یک پنجره‌ای مانند پاپ‌ آپ برای شما باز می‌شود. جهت دریافت هشدار‌های امنیتی وب سایتتان، آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. در ادامه در صورت تمایل به عضویت در خبرنامه و دریافت اطلاعات مربوط به Wordfence Security، ایمیل خود را در کادر مربوطه وارد کنید و در آخر حتما باید باکس مربوط به سیاست‌های امنیتی این افزونه را قبول کرده و تیک بزنید. سپس بر روی Continue کلیک کنید. پنجره‌ای برای شما باز می‌شود که اگر تمایل دارید نسخه Pro این افزونه را خریداری کنید. پس از انجام این مراحل وارد قسمت پیشخوان یا مدیریت وردپرس وب سایت خود شوید. همانطور که مشاهده می‌کنید منوی جدیدی به نام Wordfence ایجاد می‌شود. افزونه امنیتی Wordfence Security از چندین زیر منو تشکیل شده است.

آموزش افزونه امنیتی

Dashboard

با کلیک بر روی زیر منوی Dashboard یک پنجره برای شما باز می‌شود که در آن سوال می‌شود که “آیا شما تمایل دارید از نسخه جدید که تنها درخواست‌های Login و Block شده را ذخیره می‌کند، استفاده کنید؟” اگر تمایل دارید، روی پنجره Yes Please کلیک نمایید. سپس صفحه زیر را مشاهده می‌کنید. این صفحه یک نمای کلی از تنظیمات افزونه Wordfence Security را نشان می‌دهد که قسمت‌هایی از اطلاعات و آمار‌هایی در مورد آخرین باری که اسکن‌های امنیتی جدیدترین آدرس‌ها را بلاک کرده‌اند و  نیز تمام حمله‌هایی که بلاک شده‌اند، به شما ارائه می‌دهد. اگر وب سایت شما به طور کامل محافظت شود باید بتوانید عبارت Wordfence Protection Activated را مشاهده کنید. دایره‌ها نشان دهنده وضعیت اسکن و فایروال خواهد بود.

افزونه امنیتی

دایره‌ها نشان داده شده که مربوط به اسکن یا فایروال است میزان حفاظت وب سایت شما را مشخص می‌کند. کیفیت یا سطح حفاظت از وب سایت شما بستگی به این دارد که چه ویژگی‌هایی از این افزونه امنیتی وردپرس فعال باشد. اگر موس خود را روی دایره‌ها ببرید به شما اطلاعاتی می‌دهد که می‌توانید سطح حفاظت وب سایت خود را تغییر دهید. اگر رنگ دایره‌ها خاکستری باشد یعنی شما هیچ حفاظتی روی وب سایت خود اعمال نکرده‌اید و همه ویژگی‌های افزونه غیرفعال می‌باشد. توجه داشته باشید که در نسخه‌های رایگان بعضی از ویژگی‌ها فعال هستند، و بعضی از آنها را باید با استفاده نسخه Pro فعال کنید.

Firewall 

نقش فایروال این است که ترافیک‌های مخرب را مسدود می‌کند. Firewall در واقع، یک اسکنر قدرتمند است که درخواست‌هایی شامل کد‌ها یا محتواهای مخرب را مسدود می‌کند. علاوه بر آن جلوی حملات بروت فورس (Brute Force) را می‌گیرد.

افزونه Wordfence Security

به محض وارد شدن به صفحه فایروال پیام‌هایی را مشاهده می‌کنید که توضیحات داده شده در مورد عملکرد فایروال را ارائه می‌دهد. بر روی Next کلیک کنید. برای مدیریت فایروال (Web Application Firewall) روی گزینه Manage waf کلیک نمایید. از پایین سمت چپ اولین بلوک وضعیت فایروال وب سایت شما را نشان می‌دهد. بطور پیشفرض، گزینه Enabled and Protecting فعال می‌باشد. به این معنی که فایروال فعال بوده و در حال حفاظت از وب سایت شما است. با کلیک بر روی آن پنجره‌ کشویی ایجاد می‌شود. که سه قسمت مختلف دارد.

1. Enabled and Protecting

در این حالت فایروال wordfence درخواست‌هایی را که احتمال می‌دهد حملات ناشناخته باشد بلاک می‌کند.

2. Learning Mode

در این بخش درخواست‌هایی که احتمال دارد، حملات ناشناخته باشند در لیست سفید قرار می‌گیرند. وقتی فایروال فعال می‌شود، این فایل‌های مشکوک، از لیست خارج می‌شوند. از این بخش برای تشخیص درخواست‌های درستی که به اشتباه، نادرست تشخیص داده شده‌اند استفاده می‌شود.

Wordfence Security- Scan

3. Disabled

همان طور که از نام این بخش معلوم است، هیچ کدام از این روندهای ذکر شده، انجام نمی‌شود و تحلیلی صورت نمی‌گیرد.

Scan

اسکن Wordfence Security در واقع URLهای مخرب، پست‌ها، فایل‌ها و کامنت‌های وب سایت‌های وردپرسی را بررسی می‌کند و سطح امنیت سایت شما را مشخص می‌کند. در صفحه اسکن افزونه امنیتی Wordfence Security می‌توانید سفارش سازی کنید تا طبق برنامه ریزی، قسمت‌های مختلف وب سایت شما اسکن شود. هنگامی که اسکن به پایان می‌رسد، افزونه Wordfence Security نتایج را بررسی کرده و در صورت دیدن هرگونه بدافزار، کد‌های مشکوک، فایل‌های مخرب و … آنها را به شما نشان می‌دهد. همچنین به شما پیشنهاد می‌کند برای حل هر مشکلی چه عملیاتی انجام دهید. همین دلایل است که Wordfence Security را به بهترین افزونه امنیتی وردپرس تبدیل کرده است.

افزونه امنیتی

نتیجه گیری

امنیت حرف اول را در هر مقوله‌ای می‌زند. و اگر بخواهیم برای امنیت وب سایت‌های وردپرسی افزونه‌ای پیشنهاد بدهیم، بدون شک افزونه Wordfence Security است. امیدواریم مطالعه این مقاله برای شما مفید باشد و بتواند اطلاعات کافی در مورد افزونه امنیتی وردپرس در اختیار شما گذاشته باشد. آژانس تبلیغاتی ای نگاه برای وقت ارزشمند که برای مطالعه این مقاله گذاشتید سپاس گذار است.

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *