دسته بندی

آموزش انتخاب بهترین عنوان سئو

چگونه عنوان مناسب انتخاب کنیم؟

یکی از عوامل تعیین کننده رتبه وب سایت شما در صف نتیجه جستجوهای گوگل، اسم صفحه شماست. طبق تحقیق‌های انجام شده، به نظر می‌رسد که تاثیر این عامل نسبت به گذشته، کاهش یافته است. اما هنوز هم متخصصان سئو، انتخاب عنوان مناسب را در بهینه سازی موتورهای جستجو بسیار مهم می‌دانند. در واقع با ظاهر شدن نتایج جستجو، اولین چیزی که نظر کاربر را به خود معطوف می‌سازد، عنوان صفحه خواهد بود. این عنوان با رنگ آبی و فونتی بزرگتر از سایر نوشته‌ها ظاهر می‌شود. با توجه به اهمیت آن، خوب است نکات انتخاب مناسب عنوان سئو را یاد بگیرید.

تلاش موتورهای جستجوی گوگل همواره آن بوده است که با یافتن مطالب مرتبط، نتایج دلخواه کاربر جستجوگر را در اختیار او قرار دهد. گوگل این کار را با رصد کلمات موجود در یک صفحه انجام می‌دهد. اما تمامی کلمات برای موتورهای جستجو وزن یکسانی ندارند. تگ عنوان یکی از قسمت‌های دارای اهمیت ویژه است. این قسمت از نظر موتورهای جستجو، تعیین کننده موضوع مورد بحث در صفحه های ظاهر شده هستند. عنوان یک صفحه راه ساده و کوتاهی برای مشخص کردن خط مشی محتوای آن است. علاوه بر مومضوع ذکر شده، همانطور که پیشتر نیز اشاره شد، نام صفحه به عنوان اولین نشانه ظاهر شده در برابر کاربران، در جذب کردن آنها برای بازدید از آن صفحه موثرترین نقش را ایفا می‌کند.

ای نگاه در اینجا چند نکته برای انتخاب عنوان سئو را نام خواهد برد.

  • انتخاب عنوان منحصر بفرد برای هر کدام از صفحات

مطمئن شوید که تگ‌های عنوان برای هر صفحه به صورت جداگانه ویرایش شده است و این عنوان‌ها محتوای صفحه مورد نظر را بازتاب می‌دهند. در واقع بهترین عنوان سئو برای یک صفحه، به موتورهای جستجو خبر می‌دهد که این صفحه درباره چه چیزی سخن گفته است. بنابراین مهم است که برای صفحات خود عنوان های جذاب انتخاب کنید.

  • طول عنوان سئو

گوگل و سایر موتورهای جستجو 50 تا 60 کاراکتر را به عنوان تگ عنوان صفحه نمایش داده و بقیه عنوان را دور می‌اندازد. بنابراین داشتن 50 کاراکتر برای عنوان سئو آن را به یک نام بهینه تبدیل خواهد کرد. برای رعایت کردن جانب احتیاط، کلمات کلیدی خود را در بخش ابتدایی عنوان بگنجانید. اگر دوست دارید نام برند شما در تمامی تگ های عنوان ظاهر شود، ( که در تعیین عنوان سئو ایده جالبی به نظر می‌رسد)، آن را در انتهای عنوان قرار دهید تا در نتایج جستجو ظاهر شود.

  • استفاده از اعداد و تاریخ‌ها در عنوان

تجربه نشان داده‌است بکار بردن تاریخ‌ها و اعداد در عنوان، می‌تواند جذابیت زیادی ایجاد کند. برای مثال عنوان “10 فیلم برتر در سال 2018” را می‌توان انتخاب هوشمندانه عنوان سئو محسوب کرد. همچنین ایجاد پرسش و مطرح کرن سئوال در عنوان یکی از روش‌های جذب کابران است.

  • انتخاب عنوان سئو با استفاده از کلمات کلیدی

وب سایت شما برای مردم بسیار مفید خواهد بود به شرط آنکه آنها بتوانند محتوای آن را پس از جستجوی کلمه کلیدی مطلوب خود ببینند. برای مثال ورود به این صفحه از طریق کلماتی مانند سئو، آموزش سئو و ورود به سایت ای نگاه از طریق کلمات کلیدی‌ مانند تبلیغات و کانون تبلیغات برای ما بسیار ارزشمندتر از کلمات نامرتبط به حوزه کاری ما خواهد بود. بنابراین برای هر صفحه‌ شما باید چگالی مناسب را در استفاده از کلمات کلیدی رعایت کنید. با توجه به اهمیت عنوان صفحه که در بالا توضیح داده شد، بکار بردن کلمه کلیدی اصلی یا عبارت کلیدی در عنوان برای آنکه به الگوریتم‌های گوگل نشان دهید صفحه شما راجع به چه چیزی نوشته‌ شده، فکر خوبی است. فراموش نکنید که در استفاده از کلمه و عبارت کلیدی نباید زیاده‌روی کنید.

ای نگاه بهترین عنوان سئو

 

  • توضیح مختصری در اختیار کاربر قرار دهید.

حتما تا بحال برای شما نیز بارها اتفاق افتاده است که با توجه به نتایج ظاهر شده پس از جستجو در گوگل برای وارد شدن به یک وب سایت تصمیم بگیرید و پس از وارد شدن به سرعت آن را غیر مرتبط ارزیابی کنید. بازدیدهای این چنینی، نرخ پرش یا Bounce Rate سایت شما را زیاد می‌کند و کاربران اعتماد خود را برای بازدید دوباره از سایت شما از دست می‌دهند. پس بهترین عنوان سئو را می‌توان عنوانی دانست که دارای توضح مختصر و صادقانه­‌ای از محتوایی دانست که افراد پس از انتخاب وب سایت شما با آن مواجه می‌شوند. با اینکار علاوه بر کاهش نرخ پرش، تجربه خوبی به کاربران داده‌اید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *