دسته بندی

آموزش ساخت Loading در وردپرس + افزونه Loading Page

نویسنده

افزونه‌ای که می‌خواهیم امروز به شما معرفی کنیم افزونه Loading Page with loading screen است. این افزونه برای ساختن Loading وب سایت استفاده می‌شود. اگر بخواهیم توضیح کوتاهی در مورد این افزونه بدهیم باید بگوییم این افزونه به شما کمک می‌کند در کمترین زمان ممکن و بسیار ساده اشکال مختلفی برای لودینگ پیج‌های مختلفی ایجاد و طراحی کنید. با تیم آژانس تبلیغاتی همراه باشید تا به بررسی و آموزش افزونه Loading Page بپردازیم.

افزونه loading page

افزونه Loading Page

حتما تاکنون با وب سایت‌هایی که با سرعت کم بارگذاری می‌شوند، روبرو شده‌اید. در این گونه وب سایت‌ها، ممکن است شما به دلیل کم بودن سرعت لود یا بارگذاری کامل سایت، بی درنگ آن را ببندید و محتوای خود را در وب سایت‌هایی دیگر جستجو کنید. بالا بودن سرعت بارگذاری سایت باعث تشویق مخاطبان و افزایش ترافیک وب سایت شما می‌شود. در صورتی که اگر بارگذاری سایت شما پایین باشد از نظر سئو امتیاز منفی محسوب می‌شود. همچنین باعث کم شدن ترافیک وب سایت شما می‌شود.

آموزش افزونه loading page

شما با دو روش می‌توانید یک لودینگ (Loading Page) بسیار زیبا بسازید. این کار به کاربران شما کمک می‌کند که زمان طی شده تا بارگذاری سایت را راحت‌تر سپری کنند و تا بارگذاری کامل سایت با نمادهای بصری مناسب سرگرم شوند.

 روش اول: برای وب سایت‌هایی که در وردپرس راه اندازی نشده‌اند و با زبان دیگری نوشته شده‌اند، می‌توانید با کدنویسی java script، html و css (البته باید به این نکته اشاره کرد این روش بسیار بهینه هم است) یک لودینگ بسیار زیبا بسازید.

بهترین افزونه ساخت loading

روش دوم: اگر وب سایت شما وردپرس است می‌توانید از افزونه‌ای به نام افزونه Loading Page برای ساخت یک لودینگ جذاب استفاده کنید. در ادامه به بررسی و آموزش به روش دوم می‌پردازیم.

آموزش دانلود افزونه در وردپرس

قبل از هر چیز افزونه لودینگ پیج (Loading Page) را با دو روش مطمئنی که در ادامه گفته می‌شود دانلود کنید. سپس آن را نصب کرده و فعال سازی آن را انجام ‌دهید. دو روش مطمئن برای دانلود افزونه‌ها وجود دارد. 1- وارد بخش مدیریت وردپرسی خود شوید، بر روی افزونه‌ها و سپس بر روی افزودن کلیک نمایید و از مخزن وردپرس برای دانلود افزونه مورد نظر استفاده کنید. 2- وارد سایت اصلی وردپرس شوید و از آنجا افزونه مورد نظر خود را دانلود کنید. ما به عنوان مثال برای شما روش دوم را توضیح می‌دهیم. ابتدا برای دانلود این افزونه وارد سایت www.wordpress.org شوید. روی گزینه Plugins کلیک کرده و اسم افزونه مورد نظر را داخل کادر Search Plugins تایپ نمایید. روی افزونه کلیک نمایید و افزونه را دانلود کنید.

نصب افزونه در وردپرس

بعد از دانلود افزونه Loading Page از وب سایت معتبر وردپرس، مجددا وارد صفحه پیشخوان مدیریت وردپرس خود شوید و در نوار پیشخوان خود روی گزینه افزونه‌ها و بعد روی افزودن کلیک نمایید. سپس بر روی بارگذاری افزونه در بالای صفحه کلیک کنید. با کلیک بر روی این گزینه وارد صفحه آپلود افزونه می‌شوید. روی دکمه انتخاب فایل یا Browse کلیک کنید و فایل مورد نظر خود را که قبلا دانلود کرده بودید انتخاب کنید.

نصب افرونه loading page در وردپرس

اکنون وردپرس فایلی را که دانلود کرده بودید برای شما نصب می‌کند و بعد از اتمام نصب افزونه، پیام نصب موفقیت آمیز را مشاهده خواهید کرد. پس از نصب بر روی دکمه فعال سازی افزونه کلیک کرده تا افزونه را فعال و استفاده کنید. در بعضی از مواقع هم به دلیل حجم بالای فایل اجازه آپلود از طریق مدیریت وردپرس به شما داده نمی‌شود و شما باید از طریق هاست فایل مورد نظر خود را آپلود کنید.

ساخت loading page در وردپرس

برای این کار باید وارد C-panel هاست خود شوید و پس از آن، وارد قسمت مدیریت فایل یا File Manager ‌شوید. در فایل manager پوشه‌ای به نام public_html وجود دارد که حاوی همه فایل‌های وردپرس است. در این قسمت ابتدا وارد پوشه wp-content و سپس وارد پوشه plugins بشوید. تمام افزونه‌های نصب شده وردپرس در این پوشه قرار دارند.برای بارگذاری، افزونه مورد نظر خود را آپلود کنید به این نکته توجه داشته باشید که افزونه مورد نظر خود را لزوما باید به صورت زیپ آپلود کنید. بعد از آپلود می‌توانید آن را از حالت zip خارج کنید که به شکل پوشه تبدیل شود. در ادامه به قسمت مدیریت وردپرس یا پیشخوان خود بروید و وارد قسمت افزونه‌های نصب شده شوید. همانطور که مشاهده می‌کنید افزونه آپلود شده در این قسمت قرار دارد. در آخر هم روی گزینه فعال کردن کلیک کنید تا بتوانید از افزونه Loading Page استفاده کنید.

افزونه برای ساخت loading page

آموزش ساخت Loading Page

بعد از نصب و فعال سازی، یک گزینه جدید به نام Loading Page در نوار پیشخوان در منوی تنظیمات ظاهر خواهد شد. بر روی آن کلیک کرده و وارد تنظیمات افزونه Loading Page شوید. 1- اولین گزینه‌ای که با آن روبرو می‌شوید گزینه Enable loading screen خواهد بود. با تیک زدن این گزینه می‌توانید بخش لودینگ صفحه وب سایت خود را فعال کنید.

2- گزینه بعدی موجود در تنظیمات افزونه Loading Page،Remove the screen in the window onload event نام دارد. در این بخش گزینه‌ای وجود دارد که با کمک آن می‌‎توانید نمایش افکت بارگیری در پنجره onload را حذف کنید. پیشنهاد ما این است که این گزینه را فعال نکنید.

تنظیمات loading page

3- بخش بعدی Display the loading screen on نام دارد. این قسمت این امکان را به شما می‌دهد تا نمایش افکت Loading یا بارگیری صفحه را روی پلتفرم‌های مختلف فعال سازی کنید. این گزینه به صورت پیش فرض روی all screen قرار دارد.

4- گزینه بعدی افزونه Loading Page که تقریبا شبیه قسمت قبلی است، Display the loading screen نام دارد. در این بخش شما مشخص می‌کنید بارگیری صفحه به صورت دائم نمایش داده شود.

5- با استفاده از گزینه Display Loading screen in شما می‌توانید مشخص کنید بارگیری لودینگ در کدام صفحه وب سایت شما نمایش داده شود.

6- گزینه بعدی Exclude Loading screen from نام دارد. اگر در قسمت قبلی تیک all pages را انتخاب کرده‌اید، در این قسمت می‌توانید صفحه‌هایی را که تمایل ندارید بارگیری لودینگ در آن نمایش داده شود، مشخص کنید. برای این کار شناسه صفحات مورد نظررا وارد کرده و آن ها را با سمیکالن (” “) جدا کنید.

7- قسمت select the loading screen در افزونه Loading Page این امکان را به شما می‌دهد تا ساخت افکت‌های بارگیری لودینگ صفحه خود را مشخص کنید. البته توجه داشته باشید که این بخش تنظیمات برای نسخه تجاری یا پولی آن می‌باشد و برای استفاده، باید آن را خریداری کنید. در نسخه رایگان فقط می‌توانید از حالت Bar Screen استفاده کنید.

آموزش تنظیمات لودینگ

8- گزینه select background color برای انتخاب رنگ پس زمینه صفحه بارگیری لودینگ شما است. از این طریق می‌توانید رنگ مورد نظر خود را برای صفحه نمایش Loading خود انتخاب کنید.

9- گزینه بعدی select image az background است. همانطور که از نام این گزینه مشخص است، با استفاده از آن می‌توانید تصویر مد نظر خود را به عنوان تصویر زمینه صفحه لودینگ مشخص کنید.

10- گزینه بعدی که در تنظیمات افزونه Loading page با آن روبرو می‌شویم، Display image in fullscreen نام دارد. در این قسمت شما قادر خواهید بود تصویری را که به عنوان پس زمینه صفحه لودینگ خود انتخاب کرده‌ید، به صورت تمام صفحه برای کاربران به نمایش بگذارید.

تنظیمات حرفه ای loading page

11- قسمت بعدی select foreground color نام دارد. در این بخش شما می‌توانید رنگ بخش مربوط به درصد لودینگ را مشخص کنید. در قسمت بعدی که Additional seconds نام دارد، نیز می‌توانید محدوده زمانی مشخصی برای صفحه نمایش لودینگتان مشخص کنید.

12- گزینه بعدی Include an,ad or your own block of code نام دارد. در این بخش شما می‌توانید کد مدنظر خود را وارد کنید. به عنوان مثال می‌توانید با کد style فونت نوشته شده خود را تغیبر بدهید. در این قسمت باید به کدنویسی html , css اشراف داشته باشید.

13- قسمت بعدی که می‌خواهیم نام ببریم Apply the Effect on page است. در این قسمت شما قادر خواهید بود نوع ظاهر شدن صفحه وب سایت خود را پس از بارگیری کامل لودینگ مشخص کنید. متاسفانه در نسخه رایگان این افزونه فقط دو نوع قابلیت دارد none: نمایش به صورت عادی است و rotatelnLeft: وارد شدن صفحه از سمت چپ نمایشگر است.

 ساخت لودینگ پیج

14- گزینه Display loading percent مشخص می‌کند که افکت لودینگ وب سایت شما به صورت درصد نمایش داده شود. در صورت نیاز می‌توانید این گزینه را فعال کنید. همچنین با فعال کردن گزینهDisplay the search in deep بخش جستجوی عمیق در محتوای وب سایت را فعال سازی می‌کنید.

Lazy Loading

این بخش مربوط به پریمیوم افزونه Loading page است. اگر این افزونه را خریداری کرده باشید، این قسمت هم برای شما فعال خواهد شد. اما تیم آژانس تبلیغاتی بخش‌های این قسمت را نیز بررسی می‌کند تا اگر زمانی از نسخه پریمیوم این افزونه استفاده کردید، برای شما کاربرد داشته باشد.

گزینه Enable lazy loading در بخش تنظیمات پریمیوم قرار دارد. در این بخش می‌توانید عملیات بارگذاری را با تاخیر آغاز کنید. گزینه بعدی که می‌خواهیم بررسی کنیم select the image to load by default است. شما در این بخش می‌توانید تصویری را که برای صفحه لودینگ انتخاب کرده‌اید بارگذاری کنید و از این طریق تصویر مورد علاقه خود را اضافه کنید.

پریمیوم loading page

گزینه بعدی Exclude lazy loading form نام دارد. همانطور که از نام این قسمت مشخص است شما با استفاده از این گزینه می‌توانید بارگذاری با تاخیر زیاد را غیر فعال کنید. همچنین در گزینه Exclude image whose tag includes the class attribute می‌توانید یک کلاس و یک ویژگی جدید برای لودینگ صفحه خود بنویسید. در واقع Loading page خود را شخصی سازی کنید. (این کار را با کدهای برنامه نویسی انجام می‌دهند).

پلاگین loading page

نتیجه گیری

اول از هر چیز ممنون که تا اینجای مقاله با ما همراه بودید و امیدواریم با افزونه Loading page کامل آشنا شده باشید. اگر می‌خواهید برای وب سایت وردپرس خود از صفحه لودینگ استفاده کنید، باید بدانید این افزونه بسیار پرکاربرد است و در کمترین زمان، یک لودینگ جذاب برای شما فراهم می‌کند. تیم آژانس تبلیغاتی برای وقت ارزشمندتان و مطالعه این مقاله تشکر فراوان دارد.

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *