دسته بندی

لینک سازی سئو کلاه سفید یا سیاه

لینک سازی چیست

ساختن لینک برای تمامی صاحبان کسب و کار به ویژه کسب و کارهای دیجیتال مانند دیجی کالا یا کسب و کارهای خودرویی مانند مدیران خودرو و یا … اهمیت ویژه‌ای دارد. لینک سازی در واقع فرآیندی است که در آن شما سایر وب سایت‌ها را به انواع مختلف قانع می‌کنید که به سایت شما لینک بدهند. اما لینک دهی چرا این همه اهمیت دارد؟ واقعیت آن است که الگوریتم‌های گوگل بسیار پیچیده هستند. اما هنگام انتخاب ترتیب نتایج جستجوها، اهمیت بک لینک‌ها برای این الگوریتم‌ها بارها توسط گوگل بیان شده است. چرا که لینک دادن یک وب سایت به وب سایت شما نشان می‌دهد که سایت شما مطالب معتبری را در اختیار کاربران می‌گذارد.بنابراین کمک کردن به لینک سازی با رعایت قوانین گوگل به دیده شدن وب سایت شما بسیار کمک می‌کند.

موضوع اصلی آن است که شما باید بتوانید با روال طبیعی لینک کسب کنید. راه‌های صحیح و غلطی برای کسب بک لینک ها وجود دارد که بعضی آنها را با نام کلاه سفید و کلاه سیاه می‌شناسند. اما اگر به فکر کسب اعتبار دراز مدت برای وب سایت خود هستید، باید ساختن لینک‎های طبیعی را در دستور کار خود قرار دهید. به این معنی که باید تلاش کنید تا پیوند سایت‌های دیگر به سایت شما  به واسطه جذابیت محتوا نصیبتان شود.

لینک سازی ای نگاه

بعضی وقت‌ها گفته می‌شود که داشتن پیوندهای طبیعی و بدون تقلب بسیارسخت و وقت‌گیر است. اما باید توجه داشته باشید که کسب یک لینک از سایت معتبری مانند آمازون بسیار ارزشمندتر از لینکی از یک سایت مهجور و نوپا است. بنابراین احتمالا صرف وقت و کسب لینک های معتبر ارزشش را دارد.

در این مقاله ای نگاه توضیح خواهد داد که چطور بدون آنکه قوانین گوگل را زیر پا بگذارید، می‌توانید رتبه خود را در صف جستجو بهبود ببخشید.

به گفته گوگل، ” مدیران وبسایت‌ها می‌توانند رتبه سایت‌های خود را با افزایش تعداد لینک‌های سایت‌های با کیفیت به سایت شما بهبود دهند.” مهم است که بدانید تاکید الگوریتم‌های گوگل در لینک دهی بر لینک های خارجی است.

همانطور که در بالا گفته شد، علاوه بر تعداد پیوندها، کیفیت و اعتبار سایت لینک دهنده نیز مهم است. همچنین، دو فاکتور مهم دیگر شامل محتوای بهینه شده سایت و انکر تکست استفاده شده برای ارجاع به یک پیوند هستند.

استراتژی‌های ساده برای لینک دهی دیگر سایت‌ها

در اینجا چند راه برای آنکه سایت‌های خارجی به وبسایت شما رفرنس دهند آورده شده‌اند:

  1. تولید محتوای جذاب: باز هم تاکید می‌کنیم که تولید محتوای جذاب، با کیفیت و دست اول، مهم ترین عامل برای انتخاب سایت شما توسط مردم هستند. همین مطالب هستند که باعث می‌شوند افراد شما را به عنوان منبع معرفی کنند. شما پیش از آنکه انتظار داشته باشید مردم سایت شما را برای ارجاع انتخاب کنند، باید بستر مناسب را فراهم کرده باشید.
  2. استفاده از توصیه ها: محصولات، خدمات یا سایت خود را در معرض دید افراد صاحب نام در حوزه تخصصی خود قرار دهید. بلاگرهای محبوب و افراد دارای شبکه‌های اجتماعی پر سر و صدا می‌توانند از انتخاب‌های شما باشند.
  3. کسب لینک از دوستان و همکاران: از آشنایان و همکاران خود بخواهید که به سایت شما پیوند دهند. به خاطر داشته باشید که مرتبط بودن کسب و کار دوستان و آشنایان با کسب و کار شما اهمیت بسیاری دارد.

درست است که داشتن تعداد زیادی لینک وقت زیادی را به خود اختصاص می‌دهد اما لازم است که صبور باشید. به خاطر داشته باشید که ارجاع دادن کاربر به یک مقاله با استفاده از دکمه‌های خرید، بر خلاف مقررات گوگل است. لطفا امتحان نکنید.

لینک بیلدینگ ای نگاه

لینک های داخلی راهی بدون هزینه

راه ساده‌ دیگری برای بهبود مرتبه شما در صف جستجو نیز وجود دارد که کنترل آن کاملا در دستان شما خواهد بود. برای آنکه لینک دهی داخلی خوبی داشته باشید، خوب است با چند فاکتور مهم آشنا شوید:

  1. انکر تکست: بسیار مهم است که شما را با چه کلمه‌ای به وب سایتتان ارجاع بدهند. قطعا برای سایت ما ارجاع داده شدن به این صفحه توسط کلمات کلیدی ای مانند “سئو” یا “بهینه سازی موتور جستجو“، “لینک” و مواردی از این قبیل، بسیار کارسازتر از  کلمه‌ای مانند “کلاه” است.
  2. کیفیت صفحه لینک دهنده: مانند لینک‌های خارجی، در لینک‌های داخلی نیز کیفیت و محبوبیت صفحه لینک دهنده نقش مهمی در رتبه‌گیری صفحه مورد نظر در لیست جستجو بازی می‌کند.
  3. صفحه مورد هدف: بیشتر مواقع وقتی افراد به سایت شما ارجاع می‌دهند، صفحه اصلی آن را مدنظر قرار می‌دهند. در صورتی که در سایت شما، خودتان می‎‌توانید برای انتخاب صفحه تصمیم بگیرید.

آنچه در بالا توسط ای نگاه گفته شد، مختصری از عوامل مهم در لینک سازی بود.

منبع: www.wordstream.com

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *