دسته بندی

تاثیر چگالی کلمات کلیدی بر سئو

متاسفانه مطالب تمامی وب سایت‌ها توسط روبات‌ها بازرسی می‌شوند و شما برای اینکه از رقبایتان عقب نیفتید، مجبور هستید علاوه بر تهیه محتوای جذاب، بخشی از وقت خود را برای بهینه سازی موتورهای جستجو اختصاص دهید. یکی از مواردی که نظر خزنده‌های گوگل را درباره مفید و جذاب بودن یک محتوا جلب می‌کند، رعایت چگالی مناسب کلمات کلیدی است.

چگالی کلمات کلیدی چیست؟

چگالی کلمه کلیدی به معنای نسبت تعداد دفعات استفاده از کلمات یا کلمه کلیدی به تعداد کل کلمات متن یک صفحه است. بنابراین اگر یک صفحه دارای 100 کلمه باشد و کلمه کلیدی 10 بار در آن آورده شده باشد، چگالی کلمه کلیدی برابر با 10% خواهد شد. دلیل اهمیت چگالی کلمه کلیدی و تعداد آنها، فهماندن موضوع مقاله به گوگل است. اما مهم است بدانید بر خلاف گذشته، در حال حاضر کیفیت مطالب از تعداد تکرار کلمات کلیدی اهمیت بیشتری دارد. ولی این به آن معنی نیست که رعایت چگالی کلمه کلیدی برای بهبود سئو و بهینه سازی موتورهای جستجوی گوگل بی اهمیت است.

تعداد کلمات کلیدی در سئو

درصد چگالی کلمات کلیدی ایده‌آل برای گوگل

یک تصور رایج وجود دارد که “هر چقدر بیشتر از کلمات کلیدی استفاده کنید، در نتایج جستجوی گوگل، رتبه بالاتری را از آن خود می‌کنید. اما که باید مراقب باشید که شامل “بهینه‌سازی بیش از” یا “Over Optimization” گوگل نشوید. واقعیت این است که درصدی کاملا قطعی برای چگالی مناسب کلمات کلیدی وجود ندارد. اما تجربه اغلب متخصصان سئو در بکاربردن کلمات کلیدی نشان می‌دهد که بین 1 تا 3 درصد را می‌توان درصد مناسبی برای بهینه سازی موتورهای جستجوی گوگل دانست. این درصد برای بکار بردن کلمات کلیدی و عبارات هم معنی (Semantic) آنها است. برای مثال در نوشتن مقاله‌ای درباره عبارت “چگالی کلمات کلیدی”، بکار بردن عباراتی مانند “چگالی مناسب کلمله کلیدی”، ” کلمات کلیدی در تولید محتوا”، ” توزیع کلمات کلیدی در متن”، “تعداد کلمات کلیدی در سئو” و ” تراکم عبارت کلیدی” هم طبیعی است و هم بهبود سئو کمک می‌کند. توجه داشته باشید که اولویت با نوشتن مقاله‌های طبیعی با محتوای به روز و جذاب است. گوگل نیز نوشتن مقالات طبیعی را همواره پیشنهاد کرده است. برای آنکه راجع به تولید محتوای گیرا بدانید، مقاله 8 نکته تولید محتوا برای سئو را مطالعه کنید. بنابراین شما باید بتوانید توزیع کلمات کلیدی در متن را به طرز هنرمندانه‌ای مدیریت کنید. سعی کنید چگالی کلمه کلیدی را در مقاله خود بین 1 تا 3 درصد نگه دارید. با افزایش چگالی به بیش از 3 درصد، احتمال شناختن آن مقاله به عنوان اسپم توسط گوگل بسیار زیاد خواهد بود.

توزیع کلمات کلیدی

ای نگاه چه مکان‌هایی را برای بکاربردن کلمات کلیدی توصیه می‌کند؟

  • در permalink ها
  • تگ H1
  • تگ H2
  • در متا تگ عنوان
  • آغاز مقاله
  • پایان مقاله
  • عنوان جایگزین عکس‌های مقاله

مجددا یادآوری می‌شود که مقاله خود را با کلمات کلیدی پر نکنید. به خاطر داشته باشید که معنادار بودن و حفظ رابطه منطقی بین جملات متن است که آن را به محتوایی جذاب برای دنبال کردن مخاطبان تبدیل می‌کند. مفید بودن مطالب برای مخاطبان، نسبت به رعایت چگالی کلمه کلیدی، به مراتب بیشتر سبب بهبود رتبه شما در صف نتایج جستجو می‌شود. بکار بردن محتوای تصویری مانند ویدیو و سایز ابزارهای رسانه‌ای نیز مطالب شما را جذاب‌تر خواهد کرد.

ابزارهای تشخیص و شمارش چگالی کلمات کلیدی بسیار زیاد هستند. شما می‌توانید از پلاگین وردپرس برای اینکار استفاده کنید. به یاد داشته باشید که بکار بردن مترادف‌های معنایی که با نام Semantic نیز شناخته می‌شوند، اهمیت بسیاری دارد. علاوه بر این شما با بلد کردن یا ایتالیک کردن کلمات کلیدی یا عبارات کلیدی می‌توانید سئو خود را بهبود دهید.

کلمات کلیدی در تولید محتوا- ای نگاه

خوب است که پیش از انتشار هر مطلبی به سوالات زیر پاسخ دهید:

  • این محتوا تا چه اندازه مفید است و سوالات مخاطبان را پاسخ می‌دهد؟
  • مطالب این محتوا تا چه اندازه معتبر هستند و اطلاعات لازم را در اختیار کاربر قرا می‌دهند؟
  • محتوای شما تا چه حد مورد توجه مردم قرار می‌گیرد؟

سخن آخر آنکه

با وجود آنکه اصلی‌ترین عامل افزایش ترافیک و بهبود سئو، ارائه مطالب مفید و به روز است، برای آنکه بتوانید نظر موتورهای جستجو را به خود جلب کنید لازم است چگالی کلمات کلیدی را نیز راعایت کنید.

منبع: shoutmeloud.com

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *