دسته بندی

الگوریتم گوگل سندباکس Google sandbox چیست؟

نویسنده

الگوریتم سندباکس یا Google Sandbox ماهیت واقعی دارد یا خیر؟ آیا واقعا این الگوریتم وجود دارد؟ طبق گزارش مدیران گوگل، هنوز وجود الگوریتم Google Sandbox تایید یا تکذیب نشده است. به همین دلیل صحبت در مورد این الگوریتم می‌تواند بسیار جذاب باشد. با تیم آژانس تبلیغات ای نگاه همراه باشید تا به بررسی این الگوریتم مبهم یعنی Google Sandbox بپردازیم.

الگوریتم گوگل سندباکس

الگوریتم Google sandbox

ابتدا با شنیدن اسم sandbox یاد یک جعبه شنی برای بازی کردن بچه‌ها می‌‌افتید که هنوز آمادگی لازم برای بازی یا تفریح در یک ساحل واقعی را ندارند. گوگل هم برای وب سایت‌های تازه وارد از این الگوریتم یا جعبه شنی استفاده می‌کند تا قبل از ورود به دریای سئو آن ها را محک بزند. گوگل با کمک این الگوریتم از وب سایت‌های اسپم که می‌خواهند با استفاده از تکنیک سئوی کلاه سیاه در مدت کوتاهی به رتبه بالای گوگل برسند جلوگیری می‌کند. همچنین الگوریتم Google Sandbox برای متخصصین سئو بسیار حائز اهمیت است. در واقع هدف اصلی این الگوریتم انتخاب بهترین وب سایت‌ از میان وب سایت‌های تازه وارد برای نمایش آن به کاربران و موتور جستجوی گوگل است.

وجود الگوریتم سندباکس باعث فرصتی شد تا مدیران وب سایت‌های مختلف با یک استراژی خوب و محتوایی منحصر بفرد بتوانند خودشان را به گوگل اثبات کنند. با وجود اینکه گوگل هنوز وجود این الگوریتم را تایید یا رد نکرده است، اما پیشرفت کند و آهسته وب سایت‌های تازه وارد حضور الگوریتم Google Sandbox را تایید می‌کند. خیلی از مدیران سایت‌ها وقتی بعد از مدتی با یک افت ناگهانی و کاهش رتبه در جستجوی گوگل مواجه می‌شوند، فکر می‌کنند توسط سندباکس گوگل جریمه شده‌اند. در واقع این تصور اشتباه است زیرا این اتفاق برای وب سایت‌هایی با دامنه جدید اتفاق می‌افتد. و هرگاه از سند باکس گوگل خارج شوید، مجددا به آن باز نخواهید گشت. در این شرایط ممکن است توسط یکی از الگوریتم‌های گوگل مانند الگوریتم پاندا، الگوریتم پنگوئن و … جرمیه شده‌ باشید پس باید دلیل این افت ناگهانی را بررسی کنید.

الگوریتم گوگل سندباکس

چگونگی رفتار سندباکس

پس از گذشت مدت زمانی با تلاش‌هایی که برای سئو سایت خود انجام داده‌اید میبینید که هنوز جایگاه خوبی در جستجوی گوگل پیدا نکرده‌اید. این امر می‌تواند به این دلیل باشد که گوگل هنوز به شما اعتماد نکرده است و باید مدتی در sandbox گوگل تمرین کنید. برای اینکه بفهمیم در سندباکس گوگل قرار گرفته‌ایم، می‌توانیم از سرچ کنسول گوگل استفاده کنیم و ترافیک وب سایت خود را بررسی کنیم. اگر ورود افراد به وب سایت شما از طریق کلماتی به جز کلمات کلیدی شما باشد باید بگوییم سایت شما در sandbox قرار گرفته است. به مرور زمان ورودی وب سایت شما از طریق کلمات کلیدی افزایش پیدا می‌کند و با یک روند اصولی شاهد یک جهش چشمگیر بر روی ورودهای کلمات کلیدیتان خواهید بود. این به معنی خروج سایت شما از الگوریتم Google Sandbox خواهد بود. وب سایت‌هایی با دامنه‌های جدید نباید انتظار این را داشته باشند تا سریع در جستجوی گوگل حضور پیدا کنند. اما در مدتی که در sandbox گوگل هستید می‌توانید با رعایت چند نکته اعتماد گوگل را بدست بیاورید.

• محتوای تولید شده مفید، منحصر بفرد و حتما کاربر پسند تولید کنید.

• از وب سایت‌های معتبر بک لینک‌‌های مفید بگیرید.

لینک سازی داخلی صحیح داشته باشید و در ساختن آن‌ها هوشمندانه عمل کنید.

• از شبکه‌های اجتماعی به صورت هدفمند استفاده کنید.

• از تکرار کلمات کلیدی پرهیز کنید. و سعی کنید روی عبارات طولانی‌تر تمرکز کنید.

• تولید محتوای شما باید حتما پیوسته باشد.

• تکنیک سئو کلاه سیاه را به طور کل فراموش کنید.

Googlesandbox

نکته : رعایت کردن موارد گفته شده الزاما به معنی بیرون آمدن سایت شما از Google Sandbox نیست. بلکه با رعایت این موارد، به درک بهتر گوگل از سایت خود کمک می‌کنید تا ثابت کنید ارزش حضور در صفحات نتایج گوگل را دارید.

درباره الگوریتم Google sandbox

الگوریتم سندباکس جریمه‌ای برای وب سایت‌ها نیست. بلکه فرصتی مناسب برای ارزش گذاری و محک زدن آن‌ها توسط گوگل است. رها شدن از الگوریتم sandbox ممکن است زمانی حدود 6 ماه طول بکشد. پس باید صبور باشید و اصلا عجله نکنید. زمانی که وب سایت شما در sandbox قرار دارد، ممکن است جایگاه شما تغییر کند. اما این تغییر بسیار کند و آهسته صورت می‌گیرد. وجود این الگوریتم نه تنها باعث رضایت کاربران گوگل است بلکه با عادلانه کردن عرصه رقابت سئو، نتایج گوگل را از شر وب سایت‌های اسپم و مخرب نجات می‌دهد و به نفع وب سایت استاندارد شما خواهد بود.

گوگل سندباکس

نتیجه گیری :

امروزه به لطف الگوریتم sandbox باید یک استراژی از پیش تعیین شده داشته باشید تا بتوانید از جعبه شنی گوگل آزاد شوید و در نتایج جستجوی گوگل حضور پیدا کنید. وجود این الگوریتم نه تنها باعث رضایت کاربران شده است. بلکه از وب سایت‌های اسپم و مخرب جلوگیری می‌کند. امیدواریم مطالعه این مقاله برای شما مفید بوده باشد. همچنین تیم آژانس تبلیغاتی ای نگاه برای وقت ارزشمندتان برای مطالعه این مقاله تشکر فراوان دارد.

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *