دسته بندی

الگوریتم رقص گوگل

نویسنده

به نظر شما منظور گوگل از انتخاب کلمه Google Dance یا رقص گوگل چیست؟ آیا Google Dance واقعا ناشناخته‌ترین الگوریتم گوگل است؟ شاید گوگل دنس یک نوع الگوریتم مانند الگوریتم‌های گوگل پاندا، گوگل پنگوئن و مرغ مگس خوار باشد! پیشنهاد میکنم اگر عاشق دنیای اینترنت و گوگل هستید با تیم آژانس تبلیغاتی ای نگاه تا آخر این مقاله همراه باشید.

google dance

رقص گوگل یا Google Dance چیست؟

یکی ار روش‌هایی که گوگل برای بررسی وب سایت‌ها یا تعیین جایگاه و رتبه در نتایج جستجوی خود استفاده می‌کند، الگوریتم گوگل دنس است. تقریبا از سال 2015 گوگل برای بررسی دقیق رتبه بندی وب‌ سایت‌ها از این الگوریتم استفاده می‌کند. در واقع این الگوریتم باعث شد تا محتوای خاص و منحصر بفرد، برای وب سایت‌‌ها اهمیت بالایی پیدا کند و مدیران وب سایت‌ها، بهینه سازی سئو سایت خود را با حساسیت بیشتری انجام دهند.

چگونگی رفتار Google Dance

نحوه عملکرد یا رفتار گوگل دنس به این صورت است که گوگل به طور اتفاقی رتبه خوبی را به یک محتوا یا یک صفحه از وب سایت شما اختصاص می‌دهد، تا بیشتر در معرض دید کاربران قرار بگیرد. این تغییر رتبه یا جایگاه ممکن است چند ساعت یا چند روز بیشتر طول نکشد. در طول این مدت ربات‌های گوگل رفتار‌های کاربران را نسبت به صفحه یا محتوای مورد نظر بررسی می‌کند. اگر نرخ کلیک، مدت زمان ماندن در سایت، نرخ پرش و … مثبت ارزیابی شود و صفحه مورد نظر برای کاربران جذاب باشد، رتبه وب سایت شما بهبود می‌یابد. ولی اگر بازخورد سایت شما منفی باشد، باعث می‌شود به همان جایگاه قبلی یا حتی پایین‌تر سقوط کنید.

گوگل دنس

نکات مثبت گوگل دنس (Google Dance)

اگر قصد راه‌اندازی یک وب سایت فروشگاهی یا هر نوع دیگری از وب سایت را دارید، حتما به این فکر کرده‌اید که در مقایسه با این همه رقیب شانسی دارید یا خیر؟ باید بگوییم با وجود الگوریتم گوگل دنس این شانس را دارید که کم کم رتبه وب سایتتان را افزایش دهید. یا حتی به عنوان لینک اول در نتایج جستجوی گوگل قرار بگیرید. زیرا برای گوگل و الگوریتم Google Dance این فرض معتبر نیست که وب سایت شما به دلیل نوپا بودن، حتما باید پایین‌تر از بقیه رقبا قرار گیرد. نه! اینطور نیست. در عوض، برای گوگل نرخ کلیک، نگه داشتن کاربر در سایت و … اهمیت بالایی دارد. در واقع عامل اصلی که باعث بهبود رتبه شما در گوگل می‌شود میزان رفتار و رضایت کاربران خواهد بود و این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که وب سایت شما دارای محتوای منحصر بفرد، بهینه سازی سئو مناسب و … باشد.

Google Dance  vs   Site

گوگل دنس بیشتر وب سایت‌هایی را مورد بررسی قرار می‌دهد که تازه راه‌اندازی شده باشند و سرعت پشرفت زیاد و غیر عادی دارند یا وب سایت‌هایی که  لینک سازی زیاد و سریع به صورت سینوسی انجام می‌دهند. نمی‌توان گفت که این وب‌ سایت‌ها راه اشتباهی می‌روند. آنها حتی می‌توانند به عنوان یک شانس یا سکوی پرش از رقص گوگل استفاده کنند و جایگاه یا رتبه سایت خود را افزایش دهند. اگر بخواهید از این فرصت به طور کامل بهره‌مند شوید، از ابزارهایی مانند Google Analytics استفاده کنید تا نقاط منفی و مثبت وب سایت خود را پیدا کنید. (اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد گوگل آنالیتیکس و نحوه کار کرد یا نصب آن بدست بیاورید، حتما مقاله ای نگاه را در این باره مطالعه کنید.)

الگوریتم گوگل دنس

به خاطر داشته باشید که چیزی که رتبه شما را در نتایج جستجو به شدت بهبود می‌بخشد، توانایی شما برای ایجاد تجربه لذت بخش کاربران در وب سایتتان است. لینک سازی داخلی مناسب باعث تعامل بیشتر کاربران در وب سایتتان می‌شود. دقت در انتخاب و جذابیت عنوان‌های مقاله و توضیحات متا نیز باعث جلب توجه کاربران سایت و بالا رفتن نرخ کلیک می‌شود. تولید محتوا در راستای راضی نگه داشتن کاربران نیز قدمی مثبت برای بهبود رتبه وب سایت است.

همانطور که گفته شد، عامل‌های مختلفی وجود دارد تا رتبه وب سایت شما را تحت تاثیر قرار دهد. عواملی مانند کیفیت لینک‌های ساخته شده، کیفیت محتوای تولید شده و … . پس از تاثیر گوگل دنس و تغییر رتبه وب سایت، نمی‌توان گفت چه فاکتورهایی تاثیر بیشتری داشتند یا چه عواملی باعث کاهش رتبه شده‌اند. گوگل دنس در واقع یک عامل برای محک زدن محتوای مقاله‌های شما از نگاه کاربران می‌باشد. یعنی بیشترین تغییر رتبه وب سایت شما را کلیک کاربران مشخص می‌کند.

گوگل دنس

نتیجه گیری

گوگل دنس یا Google Dance یکی از ناشناخته ترین الگوریتم‌های گوگل است. با معرفی این الگوریتم، انقلابی در تولید محتوای مقاله‌ها و لینک سازی از یک سو و تاثیری مثبت و رو به جلو در بهینه سازی سایت‌ها از سوی دیگر اتفاق افتاد. امیدوارم با خواندن این مقاله با Google Dance آشنا شده باشید و مطالعه این مقاله برای شما مفید باشد. تیم آژانس تبلیغاتی ای نگاه برای وقت ارزشمندی که برای مطالعه این مقاله گذاشته‌اید تشکر فراوان دارد.

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *