دسته بندی

اشتباهات ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ

آخرین باری را که inbox ایمیل خود را باز کرده‌اید و خبری از ایمیل تبلیغاتی نبوده است به یاد دارید؟ ایمیل مارکتینگ تا به حال، تا چه اندازه شما را مجاب به بازدید از سایت به خصوصی کرده است؟ آیا جزء آن دسته از افرادی هستید که بدون باز کردن ایمیل‌های تبلیغاتی، آنها را از بین می‌برند؟ آیا پیش آمده است که بین ایمیل‌های تبلیغاتی تفاوت قائل شوید؟ ایمیل‌هایی که در ابتدا نام شما را می‌نویسند و واژه عزیز را پس از آن اضافه می‌کنند روی شما تاثیر می‌گذارند؟

آمار نشان می‌دهد سال‌های پیش سایت‌ها می‌توانستند با استفاده از ایمیل مارکتینگ 5% نرخ کلیک را از آن خود کنند و سئوی سایت را به شدت بالا ببرند. در سال‌های اخیر این نرخ به 0.5 درصد رسیده است. جالب است بدانید همین 0.5 درصد نیز تاثیر چشمگیری بر افزایش بازدید شما و بهبود نتایج جستجو در کلیدواژه‌های مربوط به سایت شما دارد. شاید باور کردنش برای دنیای امروز با حجم سرسام‌آور ایمیل‌های تبلیغاتی مشکل باشد اما مطالعه دیگری نشان می‌دهد که هنوز هم 51% مردم سایت‌های جدید را از طریق ایمیل پیدا می‌کنند. با این وجود، بسیاری از ایمیل‌های هدفمند ارسال شده از سوی شرکت‌ها، اولین قواعد دیجیتال مارکتینگ صحیح را رعایت نمی‌کنند و به جای ترغیب جامعه هدف برای بازدید سایتشان تاثیر عکس می‌گذارند. امروزه بسیار دیده می‌شود که افراد با شنیدن اسم یک برند از حجم بسیار زیاد ایمیل تبلیغلتی ارسال شده شکایت می‌کنند. همین امر کافی است که مخاطبان خاطره خوبی از نام برند شما نداشته باشند.

 ایمیل مارکتینگ - ای نگاه

ای نگاه در مقاله پیش رو چند اشتباه مرسوم را در ایمیل مارکتینگ بر می‌شمارد که صاحبان کسب و کار باید از آنها اجتناب کنند.

ایمیل مارکتینگ فقط فروش نیست

در email marketing ، باید هدف خودتان را روشن و واضح بدانید. احتمالا هدف شما یا افزایش بازدید سایتتان و بهبود SEO برای آن است و یا افزایش فروش محصولتان. به هر حال باید هدف دقیق و بنابراین مخاطب هدف خودتان را  به طور مشخص بشناسید. اگر ایمیل مارکتینگ را برای افزایش فروش برندتان استفاده می‌کنید، باید بدانید که محتوای ایمیل تنها نمی‌تواند راجع به فروش باشد. شما باید بتوانید رابطه خود را با مخاطبانتان پرورش دهید. مثلا اگر صاحب کسب و کاری برای فروش سخت‌افزار هستید، خوب است برای مشتریان خود هر هفته اخبار منظمی راجع به سخت‌افزارهای مرتبط با قطعه جستجو شده بفرستید و نکاتی راجع به جدیدترین قطعات تولید شده در بازار با مشتری خود در میان بگذارید. به این کار بازایابی محتوایی گفته می‌شود. به اشتراک گذاشتن نکات و ایده‌ها توسط صاحیان کسب و کار، شما را در صنعتتان حرفه‌ای نشان می‌دهد و اعتماد مشتریانتان را جلب می‌کند. برای مثال ارسال ایده‌های رایج و محبوب تبلیغاتی توسط ای نگاه می‌تواند مخاطبان را برای اعتماد به ما قانع کند.

 دیجیتال مارکتینگ - ای نگاه

نقض قوانین ممنوع

در کشورهای توسعه یافته، در صورتی که از داده‌هایی که تنها برای تحلیل بازار به شما سپرده می‌شود، برای email marketing یا sms marketing استفاده کنید، شامل حال نقض قوانین خواهید شد و ممکن است دامنه سایت شما در blacklist قرار بگیرد. متاسفانه در ایران، نداشتن قوانین محکم باعث می‌شود که به محض ثبت نام افراد در یک آزمون یا ثبت مشخصات آنها در یک نمایشگاه، اس ام اس‌ها و ایمیل‌های تبلیغاتی آغاز شود. این کار به جای آنکه به بهینه سازی و SEO سایت شما کمک کند، کاری غیر حرفه‌ای محسوب می‌شود. بنابراین بدون اجازه مخاطبان، آنها را با ایمیل‌ها و پیامک‌ها بمباران نکنید.

مناسب نبودن ایمیل برای موبایل

با افزایش هر روزه استفاده از گوشی‌های هوشمند، مناسب نبودن ایمیل‌های شما برای نمایش در گوشی همراه، برای کسب و کارتان یک فاجعه به شمار می‌آید. بهترین ایمیل‌های تبلیغاتی، باید هم در نسخه desktop و هم در گوشی بهترین تجربه را نصیب مخاطبان کند. تحقیقی نشان داده است که اگر ایمیل شما در موبایل به صورت مناسبی نشان داده نشود، سه چهارم از مشتریان خود را از دست خواهید داد. پس وقت گذاشتن برای مناسب سازی محتوا برای گوشی ارزشش را دارد.

email marketing - ای نگاه

ایمیل مارکتینگ فله‌ای

در آموزش ایمیل مارکتینگ از اولین اصول آن است که هر چقدر ایمیل‌ها شخصی سازتر شده باشند، اثربخش‌تر خواهند بود. به عنوان یک روش معمول می‌توانید نام کاربر را در ابتدای ایمیل اضافه کنید. انتخاب محتوا بر اساس سن و جنسیت یکی از کارهای معمول انجام شده در شرکت‌ها است. توجه به عادت‌های خرید کاربر نیز می‌تواند بسیار موثر باشد. این کار مشتریان شما را مجاب می‌کند که برای شما مهم هستند و برای آنها وقت می‌گذارید.

تحلیل نتایج را فراموش نکنید

فرایند ایمیل مارکتینگ با ارسال ایمیل خاتمه پیدا نمی‌کند. تحلیل و ارزیابی نتیجه فعالیت هایتان در ارسال ایمیل تبلیغاتی اهمیت بسیاری دارد. بدون آن، شما نقاط ضعف خود را نخواهید شناخت. پس حتما در فواصل منظمی نتایج کار خود را ارزیابی کنید.

انتخاب موضوع نامناسب

در دنیای امروز قانع کردن مخاطبان برای باز کردن ایمیل به کار دشواری تبدیل شده است. مطابق با تحقیق‌های انجام گرفته، 35% ایمیل‌ها فقط به واسطه موضوعشان باز می‌شوند. بنابراین وقت بگذارید و یک موضوع زیبا انتخاب کنید. به نظر می‌رسد که 60 کاراکتر طول مناسبی برای یک موضوع است. اگر گروه‌بندی و سلیقه مخاطبانتان اجازه می‌دهد از رنگ و ایموجی‌ برای جذاب کردن موضوع ایمیل استفاده کنید.

 آموزش ایمیل مارکتینگ - ای نگاه

زمان نامناسب ایمیل مارکتینگ

یک متخصص SEO معتقد است که بهترین زمان ارسال ایمیل تبلیغاتی ساعت 11 صبح است و ارسال ایمیل در این ساعت بیشترین نرخ بازدید را نصیب سایت شما خواهد کرد. خوب است شما هم ساعت‌ها و زمان‌های مختلف را برای email marketing امتحان کنید و بهترین گزینه را برای مخاطبان ویژه خودتان پیدا کنید. برای مثال زمان مناسب برای ارسال ایمیل‌های حاوی خبرنامه صبح زود است.

منبع: www.businessnewsdaily.com

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *