دسته بندی

نحوه انتخاب نام دامنه و تاثیر آن بر سئو وب سایت

هنگام راه اندازی وب سایت جدید، انتخاب نام دامنه مناسب یکی از مهمترین تصمیماتی است که باید بگیرید. وب‌مستران برای کسب رتبه های بالا تر در موتور های جستجو توجه زیادی به نام دامنه می‌کنند؛ زیرا نام دامنه شما روی نام تجاری و سئو شما تاثیر می گذارد.

نام دامنه بهتر است نام تجاری و برند شما باشد تا همیشه با آن نام در بین کاربران اینترنت شناخته شوید.

اهمیت نام دامنه در سئو وب سایت

داشتن نام دامنه مناسب در سئو تاثیر دارد. اگر شما فقط به دنبال یک نام برای دامنه خود هستید، هیچوقت انتظار نداشته باشید که تجارت، سایت، و برند شما توسط مردم شناخته شود. بلکه این نام دامنه بهینه‌سازی شده است که به مردم و کاربران اینترنت می‌گوید وب سایت شما چیست؟ و چه محصولات و خدماتی را ارئه می‌دهد؟

شما باید هنگام انتخاب نام دامنه مخاطبان خود را مورد هدف گیری قرار بدهید وقتی مخاطب هدف، شما را سریع تر پیدا کند موتور های جستجو هم به شما رتبه بهتری در نتایج خود خواهند داد.

ویژگی های یک دامنه خوب چیست؟

همانطور که در بالا گفته شد نام دامنه در سئو وب سایت تاثیر دارد ای نگاه در این مقاله به شما می‌گوید ویژگی های یک دامنه خوب که در سئو وب سایت شما تاثیر می‌گذارد چیست؟

دامنه خوب باید کوتاه و قابل تلفظ باشد

چند نام کوتاه و مناسب با تجارت خود انتخاب کنید. از چند نفر بخواهید آن ها را تلفظ کنند و نامی که تلفظ راحت تری داشت را انتخاب کنید. برای پردازش بهتر، نام دامنه باید کوتاه باشد زیرا هرچه تعداد حروف دامنه کمتر باشد، تایپ و اشتراک گذاری آن ساده تر است و بهتر به خاطر می‌ماند.

تاثیر نام دامنه بر سئو
تاثیر نام دامنه بر سئو

استفاده از پسوند com و ir در دامنه

با وجود پسوند های زیاد و جدید که وجود دارد همچنان com شناخته شده ترین و در دسترس ترین پسوند است. در انتخاب پسوند این نکته مهم است که کابران با آن آسان ارتباط برقرار کنند. پسوند های com و ir جز آن دسته از دامنه هایی هستندکه در ذهن مردم به خوبی جا افتاده اند.

از برند تجاری خود در دامنه استفاده کنید و کپی نکنید

وجود نام تجارت در دامنه مهم است. کاربران شغل شما را بصورت آنلاین پیدا می‌کنند، بخاطر می‌سپارند و به اشتراک می‌گذارند. یک کمپانی مثل اپل نیاز ندارد که از کلمات کلیدی خود در نام دامنه استفاده کند تا شناخته شود. زیرا اپل یک کمپانی شناخته شده است.

گوگل برند ها را دوست دارد زیرا کاربران به دنبال برند ها هستند. یک برند آنلاین قوی برندی است که افراد بیشتری روی دامنه آن کلیک کنند، آن را بخاطر بسپارند و آن را به اشتراک بگذارند. برند سازی مثبت به سئو وب سایت شما کمک می‌کند. سعی کنید در انتخاب نام کپی نکنید و به برند های تجاری خیلی بزرگ و مشهور هم شبیه نباشید.

نام دامنه و برند سازی
نام دامنه و برند سازی

دامنه خود را بصری کنید

دامنه بصری به این معنا است که کاربر با دیدن نام دامنه شما به آن چیزی که می‌خواهد برسد. اگر نام تجاری خاصی ندارید، یکی از کلمات کلیدی مهم شما می‌تواند نام دامنه تان باشد. استفاده از کلمه کلیدی در دامنه برای کاربر بیان گر این است که درست همان چیزی که خواهان آن بوده را پیدا کرده است.

البته دانستن این نکته هائز اهمیت است که کلمه کلیدی شما تک کلمه ای و عام نباشد بلکه گسترده و منحصر بفرد باشد.

عدم استفاده از خط فاصله و اعداد در نام دامنه

استفاده از خط فاصله و اعداد در نام دامنه باعث می شود کاربر دامنه شما را به خوبی به خاطر نسپارد و هنگام تایب آن گیج شود. در کل هرچه دامنه کوتاه تر و ساده تر باشد بهتر بخاطر سپرده می‌شود.

خطر اسپم از طرف گوگل!

اگر عدد در نام دامنه باشد خطر اسپم شدن از طرف گوگل را نیز به دنبال دارد.مثل:

123your domain.com

سئو دامنه
سئو دامنه

نتیجه گیری انتخاب نام دامنه برای سئو:

نام دامنه به تنهایی نمی‌تواند به سئو و رتبه شما در گوگل کمک کند اما برای گوگل مهم است و با انتخاب یک نام بی معنی و نامفهوم ممکن است به عنوان اسپم شناسایی شده و از طرف گوگل امتیاز منفی بگیرید.

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *