دسته بندی

ایجاد دکمه تماس با ما چسبان با افزونه call now button

نویسنده

دوست دارید بازدیدکنندگان وب سایت خود را به مشتریان دایمی تبدیل کنید؟ درباره دکمه تماس با ما چسبان و نحوه ایجاد آن چه شنیده‌اید؟ این آژانس تبلیغاتی نحوه ایجاد دکمه تماس با ما را توضیح خواهد داد و امیدوار است تمامی مدیران وب سایت پس از مطالعه این مقاله بتوانند برقرای ارتباط را برای مخاطبانشان تسهیل کنند. برای این کار بهترین افزونه پیشنهادی، افزونه call now button است که با کمک آن شما می‌توانید امکان گفتگوی آنلاین کاربران نسخه‌های دسکتاپ و تماس گرفتن تلفنی کاربران موبایلی را فراهم کنید.

معرفی افزونه call now button

در طراحی یک وب سایت، فراهم کردن امکان تماس مخاطبان با مدیران وب سایت یکی از قدم‌های اولیه به حساب می‌آید. علاوه بر اطلاعات تماس که بطور معمول شما می‌توانید آنها را در صفحات “تماس با ما” هر وب سایتی پیدا کنید، “دکمه تماس با ما” معمولا توسط مخاطبان با استقبال زیادی روبرو می‌‌شود. چرا که وجود این دکمه، تماس مخاطبان را با کارشناسان وب سایت تسهیل کرده و تجربه خوشایندی را نصیب آنها خواهد کرد.

دکمه تماس با ما چسبان

دلیل اهمیت دکمه تماس با ما

اضافه کردن دکمه تماس با ما به وب سایتتان می‌تواند نقاط قوت زیادی برای کسب و کارتان به همراه بیاورد. زیرا همانطور که در بالا گفته شد، وجود چنین امکانی باعث می‌شود مخاطبان بتوانند بدون دردسر و تنها با تکان دادن یک انگشت با شما ارتباط برقرار کنند. همچنین با استفاده از این دکمه شما قادر خواهید بود به ویژه برای کاربران موبایلی ترافیک وب سایتتان را به مشتریان تلفنی تبدیل کنید و مشتریان بالقوه را بالفعل نمایید. اگر نمی‌دانید که نسخه‌های تلفن همراه وب سایت‌ها تا چه اندازه مهم هستند و برای بهبود سئوی آنها چه کارهایی می‌توانید انجام دهید می‌توانید مقاله 4 دلیل اهمیت سئو برای موبایل را مطالعه بفرمایید. بنابراین این کار، گام موثری در بهبود سودآوری مجموعه نیز به شمار خواهد آمد و اعتماد مشتریان را به شما چندیدن برابر خواهد کرد. البته برای نسخه‌های مربوط دسکتاپ، تکمیل فرآیند تماس با ما از طریق دکمه با استفاده از نرم‌افزارهایی مانند اسکایپ انجام می‌شود.

پیش از آنکه درباره افزونه ایجاد دکمه تماس با ما صحبت کنیم خوب است بدانید تمامی وب سایت‌ها به این دکمه احتیاج ندارند. برای مثال اگر شما صاحب یک بلاگ آموزشی وردپرسی هستید، مهیا کردن امکان تماس تلفنی برای مخاطبانتان و خوانندگانتان چندان منطقی به نظر نمی‌رسد. در عوض، صاحبان یک آژانس خدماتی یا یک رستوران به خوبی اهمیت ایجاد دکمه تماس با ما چسبان را متوجه می‌شوند.

افزودن دکمه تماس با ما دشوار نیست. به ویژه اگر کد نویسی بلد باشید. اما استفاده از افزونه‌ای مانند افزونه call now button انجام آن را به مراتب ساده‌تر کرده است. با استفاده از این افزونه شما می‌توانید تنها در چند ثانیه دکمه تماس با ما را ایجاد کنید و اطمینان حاصل کنید که سایتی پاسخگرا با عملکردی مفید خواهید داشت. همچنین این افزونه به شما اجازه شخصی سازی کردن این دکمه را می‌دهد و انتخاب رنگ‌ها، استایل‌ها و مکان‌های گوناگون را برای شما امکان پذیر می‌کند.

نصب افزونه call now button

مشخصات افزونه Call Now Button

  • امکان افزودن دکمه تماس تنها از طریق موبایل
  • هماهنگی با تمامی اپلیکیشن‌های موبایل
  • امکان شخصی سازی کردن مکان، استایل و رنگ دکمه تماس

نصب افزونه Call Now Button

برای نصب افزونه Call Now Button نیز مانند تمامی افزونه‌های دیگر می‌توانید از دو روش استفاده کنید. یا به سایت www.wordpress.org رفته و با جستجوی این افزونه، آن را نصب کنید. یا آنکه از مخزن وردپرس وب سایتتان پس از انتخاب زبانه افزونه‌ها، گزینه افزودن را انتخاب کرده و افزونه Call Now Button را نصب کنید. مراحل ذکر شده برای نصب افزونه Call Now Button مانند سایر افزونه‌ها، بطور تفصیلی در مقاله مشهورترین افزونه امنیتی وردپرس Wordfence Security آورده شده‌اند. پس از آنکه افزونه Call Now Button را نصب کردید، آن را فعال کنید.

دکمه تماس با ما چسبان با افزونه Call Now Button

وقت آن است که مراحل ساخت دکمه تماس با ما چسبان را تشریح کنیم.

گام اول: ایجاد دکمه تماس با ما و افزودن شماره تماس در افزونه Call Now Button

پس از فعال کردن افزونه به بخش تنظیمات (Setting) بروید، زبانه Call Now را در داشبرد خود انتخاب کرده و گزینه Enable مربوط به Button Status را فعال کنید. این تغییر ساده باعث ایجاد دکمه تماس با ما چسبان می‌شود. به همین راحتی! تنها کاری که لازم است پس از آن انجام دهید، مشخص کردن شماره تلفن خواهد بود. پیشنهاد می‌شود برای ورود شماره تلفن پیش شماره مربوط به کشورتان را نیز وارد کنید تا کاربران خارجی نیز بتوانند با وب سایت شما ارتباط برقرار کنند. وقتی تغییرات را انجام دادید، آنها را ذخیره کرده و دکمه ایجاد شده را تست کنید. اگر استایل پیش فرض دکمه ایجاد شده را دوست دارید، کار در اینجا تمام شده محسوب می‌شود. اما اگر دوست دارید آن را مطابق با سلیقه خودتان انتخاب کنید، به گام دوم بروید.

شماره تلفن افزونه call now button

گام دوم: شخصی سازی دکمه تماس با ما

همانطور که در بخش‌های قبل اشاره شد، این پلاگین امکان شخصی سازی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. افزونه Call Now Button دارای یک حالت پیش فرض است: دایره‌ای سبز رنگ با تصویر یک تلفن. اما شما می‌توانید رنگ و مکان آن را بطور دلخواه تغییر دهید. کافی است به تنظیمات (setting) بروید و سپس در زبانه Call Now Button در داشبردتان، تنظیمات پیشرفته (Advanced Setting) را انتخاب کنید. این گزینه درست در کنار ذخیره تغییرات (Save Changes) قرار دارد. از این طریق منوی گزینه‌های استایل باز می‌شود که با استفاده از گزینه اول با نام رنگ دکمه (Button Color) می‌توانید سبز را به رنگ دلخواه خودتان تغییر دهید و با استفاده از گزینه مکان (Position) جایگاه آن را مشخص کنید. توجه داشته باشید که با انتخاب گزینه full Button المان ثابتی پایین صفحه کاربران نمایش داده خواهد شد. این گزینه دکمه تماس را به بزرگ‌ترین و واضح‌ترین شکل نمایش می‌دهد. البته باید توجه داشته باشید که انتخاب این استایل احتمال انتخاب تصادفی و غیر عمد این دکمه را از سوی کاربران افزایش می‌دهد. این امر به ویژه هنگام scroll کردن سایت بیشتر محتمل است. قرار دادن این دکمه در پایین و مرکز صفحه یکی از انتخاب‌هایی است که معموا مورد پسند اغلب افراد قرار می‌گیرد. در آخر شما می‌توانید دکمه تماس با ما وب سایت خود را طوری تنظیم کنید که برای پست‌ها یا صفحات به خصوصی ظاهر نشوند. تنها کافی است آی دی آنها را در نوار  Limit appearance وارد کرده و تغییرات را save کنید.

افزونه دکمه تماس با چسبان

به خاطر داشته باشید که پس از تنظیم دکمه تماس با ما، آن را کنترل کنید. به ویژه بهتر است از کارآیی آن با نسخه موبایل اطمینان حاصل کنید.

نتیجه‌گیری

آموزش افزودن دکمه تماس با چسبان در نسخه‌های موبایل یک وب سایت، ترفندی ساده اما بسیار مفید برای بهبود نرخ تبدیل (Conversion Rate) است. این کار تماس کاربران و مشتریان بالفعل را با شما بسیار تسهیل می‌کند. به همین دلیل است که شما می‌توانید با استفاده از افزونه Call Now Button و پیشبینی کردن دکمه تماس با ما چسبان، این افراد را به وفادارترین مشتریان خود تبدیل نمایید.

منبع: https://themeisle.com/blog/add-a-call-now-button-to-wordpress/

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *