دسته بندی

تفاوت سئو کلاه سیاه و کلاه سفید چیست؟

شاید تکنیک‌های سئو کلاه سیاه خیلی هم برای سئو وب سایت بد بنظر نرسد و شما را زودتر به هدفتان برساند اما الگوریتم های گوگل طی چند سال اخیر چندین برابر هوشمندتر شده‌اند و همیشه نیز بروز رسانی می‌شوند. همه ی روش‌هایی که برای دور زدن آنها بکار می‌برید را دیر یا زود شناسایی کرده و شما را قطعا جریمه خواهند کرد. ای نگاه در این مقاله تفاوت سئو کلاه سیاه و کلاه سفید را برای شما توضیح می‌دهد.

تفاوت لینک سازی در سئو کلاه سیاه و کلاه سفید:

خرید لینک یکی از بدترین روش‌های سئو کلاه سیاه است که صد در صد سایت شما را پنالتی می‌کند. با این روش می‌توانید از سایت‌های موجود بک لینک خریداری کنید و به سرعت سایت خود را به صفحه اول گوگل برسانید. به همین دلیل بسیاری از مدیران سایت از این روش استقبال می‌کنند در صورتی که در سئو کلاه سفید لینک سازی به صورت طولانی مدت، مستمر و در سایت‌های مرتبط انجام می‌شود. درست است که زمان و انرژی بیشتری را باید صرف آن کرد ولی  نتیجه مطلوب تری بدست می‌آورید. و مطمئن هستید لینک‌های شما پاک نمی‌شود و کیفیت خوبی دارند.

تفاوت سئو کلاه سفید وکلاه سیاه

تفاوت کامنت گذاری در سئو کلاه سیاه و کلاه سفید:

کامنت گذاری در سئو کلاه سیاه به این شکل است که در سایت‌هایی که کامنت آن‌ها باز است کامنت یا لینک و محتوای غیر مرتبط با موضوع آن سایت تولید می‌کنند. به اینگونه کامنت‌ها اسپم گفته می‌شود. در سئو کلاه سفید کامنت گذاری درست و اصولی انجام می‌شود به اینصورت که در سایت های مرتبط با موضوع وب سایت خود خیلی طبیعی اینکار را انجام دهید.

تفاوت تولید محتوا در سئو کلاه سیاه و کلاه سفید:

در سئو کلاه سیاه همیشه افراد به دنبال راهی میانبر هستند تا زودتر به نتیجه برسند. تولید محتوا کپی راحت‌ترین روش تولید محتوا است. در این روش از سایت‌های دیگر محتوا را کپی می‌کنند یا با استفاده از یک ربات محتوای کپی تولید می‌کنند. که نه تنها گوگل این محتوای تکراری را تشخیص می‌دهد بلکه کاربرانی که به سمت سایت شما می‌آیند با محتوای تکراری مواجه شده و اعتبار شما را خراب می‌کند.

تفاوت تولید محتوا در سئو کلاه سفید و کلاه سیاه در این است که در سئو کلاه سفید این کار به صورت اورگانیک انجام می‌شود شاید هزینه بیشتری را شامل شود ولی شما با تولید محتوای منحصر بفرد و استراتژی درست صد در صد به بهترین نتایج در موتور های جستجو می‌رسید.

کیفیت محتوا نیز بسیار مهم و تاثیر گذار است. در سئو کلاه سیاه به این نکته توجه نمی‌شود و با تولید محتوای کم و سردرگم کننده مخاطب را به هدف خود نمی رسانند. در کل سعی کنید محتوا را بجای موتور ها‌ی جستجوی گوگل، برای کاربران خود تولید کنید تا مخاطب بیشتری را به سمت سایت خود جلب کنید.

تغییر مسیر به روش سئو کلاه سیاه و کلاه سفید:

تغییر مسیر به این معنی است که کاربر را به یک نشانی اینترنتی متفاوت هدایت کنید. برای مثال کاربر در گوگل خرید شال سرچ می‌کند ولی به هدف خود که خرید شال است نمی‌رسد. کاملا مشخص است که سریع سایت را ترک خواهد کرد که این برای سایت شما خیلی بد است.

تغییر مسیر درست در سئو کلاه سفید با ریدایرکت انجام می‌شود. انواع مختلفی redirect وجود دارد که در صورت لزوم از آن ها استفاده می‌شود.

تفاوت استفاده از کلمات کلیدی :

استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی قبلا در سئو وب سایت به خوبی جواب می داد ولی الان با پیشرفت الگوریتم‌های گوگل استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی یک روش سئو کلاه سیاه است.

در سئو کلاه سفید کلمات کلیدی باید چگالی درست داشته و فقط از یک کلمه استفاده نشود بلکه از مترادف‌های کلمات کلیدی هم می‌توان استفاده کرد.

سئوی کلاه سیاه و کلاه سفید

بهینه سازی بیش از حد سئو کلاه سیاه است :

در سئو اصطلاحی به اسم بهینه سازی بیش از حد یا (over optimization) وجود دارد که یک روش سئو کلاه سیاه شناخته می‌شود. ای نگاه در زیر بررسی کرده است که چگونه دچار این مسئله نشویم.

تمرکز بیش از اندازه بر روی موضوعی که در زمان خاصی بازدید کننده زیادی دارد، over optimization  است. مثلا برای جذب کاربر به سایت خود درباره موضوعی بنویسید که در آن زمان بازدید زیادی دارد در این صورت شما سایتی خواهید داشت که تمرکز موضوعی بر روی سوژه خاصی ندارد و کاربر را گمراه می کند. ولی در سئو کلاه سفید تمامی موضوع‌های سایت بطور جداگانه سئو می‌شوند.

استفاده بیش از حد از انکر تکست‌ها در سایت نتیجه عکس دارد. استفاده از کلمه کلیدی لینک دار بصورت زیاد برای رتبه گرفتن جلوی رشد سایت را می‌گیرد.

استفاده بیش از حد از تگ‌های عنوان باعث می‌شود که خزنده‌های گوگل متوجه شوند شما می‌خواهید آن‌ها را فریب دهید. برای جلوگیری از این اتفاق می‌توانید عناوین مهم را با فونت درشت‌تری بنویسید.

برای سئو وب سایت بغیر از روش های سئو کلاه سیاه و کلاه سفید سئو کلاه خاکستری هم انجام می‌شود که در مقالات بعدی به آن خواهیم پرداخت.

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *