دسته بندی

گوگل ادوردز

نویسنده

گوگل ادوردز سیستمی است که  گوگل برای کمک به شما در بازاریابی محصولات یا خدمات آن در موتور جستجوی گوگل و سایت های وابسته به آن توسعه داده است در روش های تبلیغات گوگل ادورز نصب تبلیغ در نتایج گوگل برای کوئری های مرتبط نشان داده می شود.

 

این یک سیستم پرداخت به ازای کلیک است این موضوع بدین معنی است که شما می توانید از طریق سرمایه گذاری و مزایده برای یکسری عبارات جایگاه تبلیغ را مشخص کنید و تنها زمانی هزینه پرداخت می‌کنید که کاربر روی تبلیغ تان کلیک کرده باشد در گوگل ادورز تبلیغ به شکل متن‌کوتاهی ظاهر می‌شود که در برگیرنده دو نوع توضیحات و لینک URL به سایت یا صفحه خاصی از سایت است تبلیغ جایی از صفحه نتایج دیده می‌شود که شما می‌خواهید به عنوان مثال بالا یا پایین صفحه اول نتایج گوگل جستجوی گوگل.

 

معمولا تبلیغات در بالا و پایین نتایج جستجوی طبیعی ظاهر خواهد شد شما می توانید بر اساس مزایده خود جایگاه تبلیغ را نیز مشخص کنید.

 

تحقیقات انجام شده نشان داده است که ۸۷ درصد از کاربران صفحات بعدی جستجو را بررسی نمی کنند علاوه بر این هر چقدر تبلیغ شما جایگاه بالاتری داشته باشد بازدید کنندگان بیشتری به خود جذب می کند و کاربران بیشتر از سایر تبلیغ ها بر روی آن کلیک می کنند.

معرفی گوگل ادوردز

 

واضح است که تفاوتی بین نوع بازدیدکنندگان در سایت وجود دارد بازدید کنندگانی که ممکن است سایت را در نتایج طبیعی گوگل پیدا کرده باشند رفتار متفاوتی با بازی کنندگان که از طریق گوگل ادورز وارد سایت شده اند خواهند داشت.

 

 دلیل این امر بسیار ساده است ترافیکی که از طریق جستجو و گشت و گذار به عبارتی سئو به دست آمده باشد مربوط به بازدیدکنندگان است که اغلب به دنبال اطلاعات هستند این در حالی است که بازدیدکنندگان تبلیغات پولی به خوبی می‌دانند که بر روی تبلیغ کلیک می کنند و به دنبال خرید محصول یا خدمات مورد نیاز خود هستند بنابراین شما به میلیون ها بازدید کننده مروری از طریق نتایج طبیعی نیاز ندارید در عوض به بازدید کنندگان خاص و هدفمند نیاز دارید  که از طریق ادورز وارد سایت می شوند.

تبلیغات در گوگل ادوردز

گوگل ادوردز برای سایت

 

هر ثانیه بین ۲ تا ۳ میلیون جستجو در گوگل انجام می‌شود در بسیاری از زبان ها خیلی از صفحات نتایج جستجو شامل آگهی‌های گوگل ادورز می شود البته این مقدار برای زبان فارسی کمتر از زبانی مثل انگلیسی است کاربردی که در گوگل کلمه را جست و جو می‌کند.

 

 مشخصا به دنبال یافتن اطلاعات درباره آن کلمه است و نمایش تبلیغات در این زمینه می‌تواند ترافیک هدفمندی جذب سایت شما کند برای کسب جایگاه مناسب در صفحات نتایج جستجوی گوگل دو راه وجود دارد سئو و گوگل ادورز اقدامات نتایج طولانی مدت دارند  و هزینه زیادی بر شرکت تحمیل نمی‌کند.

 اما دستیابی به  موقعیت مناسب از طریق سئو زمانبر است در مقابل با تبلیغات در گوگل ادوردز می‌توان با پرداخت هزینه به ازای هر که به سرعت به جایگاه مناسب و اول در صفحات نتایج جستجوی گوگل قرار گرفت.

 

گوگل ادوردز آموزش

شرکت تبلیغاتی ای نگاه همچنین، به آموزش گوگل ادوردز به صورت صفر تا صد می پردازد و مشتریان می توانند بعد از آموزش کامل روی گوگل ادوردز مسلط بشوند. در کنار همه اینها مشتریان می توانند به تبلیغات در گوگل ادوردز بپردازند و از این طریق کسب و کار خود را معرفی کنند و درآمد خوبی از آن کسب کنند.

 

 

قیمت گوگل ادوردز

یکی از بزرگ‌ ترین تصورات غلط در مورد گوگل ادوردز این است که هر کس که پول بیشتری را صرف کند نفوذ بیشتری را به دست خواهد آورد با اینکه بودجه بیشتر برای آگهی هرگز آسیبی نمی رساند گوگل ادورز در حقیقت بیشتر یک میدان بازی است تا چیزی که بیشتر تبلیغ کنندگان تازه‌ کار تصور می‌کنند گوگل ادورز عموما همانند یک مزایده عمل می کند.

 

میانگین قیمت تبلیغات در گوگل یا همان هزینه هر کلیک در گوگل ادورز بین ۱ تا ۲ دلار در شبکه جستجو است گران ترین کلمات کلیدی در گوگل ادوردز حدود ۵۰ دلار یا بیشتر به ازای هر کلیک هزینه خواهد داشت به طور کلی اینها کلمات کلیدی رقابتی در هر صنعتی هستند که ارزش های طول عمر مشتری زیادی دارد مانند مسائل حقوق و بیمه و…

 

خرده فروشان بزرگ(مانند آمازون) می توانند تا ۵۰ میلیون دلار در سال برای جستجوی  پرداختی در گوگل ادوردز هزینه کنند کسب و کارهای کوچک به طور متوسط بین۹۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار در هر ماه برای کمپین های جستجوی گوگل هزینه می‌کنند یعنی ۱۰۰ هزار دلار تا ۱۲۰ هزار دلار در سال.

تعرفه تبلیغات در شرکت ای نگاه

 

تبلیغات در گوگل ادوردز

گوگل ادورز یک پلت فرم آنلاین تبلیغاتی است که گوگل صاحب آن می باشد و آن را اداره می‌کند همچنین گوگل ادورز یک شبکه بسیار پرکاربرد و گسترده آنلاین در سراسر جهان می‌باشد و میلیون‌ها کسب و کار به صورت آنلاین تبلیغاتشان را با استفاده از تبلیغات گوگل انجام می دهند تا به مشتریان جدید دست پیدا کنند و کسب و کارشان را ارتقا دهند.

 

در صورتی که تبلیغات گوگل ادوردز به درستی تنظیم، راه اندازی و مدیریت شوند در بیشتر کسب و کارها می‌تواند مفید و کارساز باشد. انتخاب کلمات کلیدی درست، تنظیم هزینه درست برای کلمات، تنظیمات صحیح برای هدف قرار دادن صحیح کاربران هدف، نوشتن تبلیغات جذاب و هدفمند، انتقال صحیح کاربران به صفحات سایت و در نهایت سیاست درست و هدفمند در سایت برای جذب کاربران از جمله مواردی هستند که می توانند تاثیر مستقیمی بر تاثیرگذار بودن تبلیغات ادوردز داشته باشند. متاسفانه برخی از افراد به دلیل اطلاعات کم استفاده نادرستی از ادوردز می کنند و به این نتیجه می رسند که این تبلیغات به صرفه نیست. استفاده از راهنمایی های یک مشاور تبلیغاتی ادوردز می تواند نظر این افراد را به کلی تغییر دهد.

 

شبکه سرچ به تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک بر می گردد که در آم مبلغان روی کلمات کلیدی ای که به کسب و کارشان مربوط است مزایده انجام می دهند و این شانس را دارند که تبلیغاتشان را به کاربرانی که آن کلمات کلیدی را در گوگل به عنوان بخشی از کوئری سرچ وارد میکنند نمایش دهنده تبلیغات پرداخت کلیکی را با نام جستجوی پولی نیز می شناسند.

 

گوگل یک موتور جستجوی بسیار پرکاربرد می باشد که ۳.۵ میلاد کوئری را در روز دریافت می کند لازم به ذکر است که پلت فرم گوگل ادورز دو دهه است که فعالیت دارد و در حوزه تبلیغات پولی یک ارشد به حساب می‌آید گوگل منبعی است که توسط افراد در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.

 تا بتواند سوالاتی که با ترکیبی از تبلیغات پولی و نتایج ارگانیک پاسخ داده شدند بپرسند مطابق با گزارشی از گوگل مبلغان برای هر یک دلاری که در گوگل ادورز خرج می‌کند ۸ دلار به دست می‌آورند. لذا دلایلی در این بین وجود دارد که نشان می‌دهد چرا تبلیغات در گوگل به نفع شماست.

 

هزاران شرکت از گوگل استفاده می کنند تا کسب و کارشان را تبلیغ کنند بدین معنی که حتی  اگر شما برای یک عبارت  جستجویی به صورت ارگانیک رنک بگیرید نتایج آن پایین نتایج رقبایتان قرار می‌گیرد.

 

گوگل ادوردز اکسپرس

گوگل ادورز اکسپرس محصولی برای تبلیغات می باشد که کسب و کارهای کوچک را هدف میگیرد. نکته جالب این است که ادوردز اکسپرس به صورت خودکار تبلیغات آنلاین شما را مدیریت می کند و بدون نیاز به تسک های روزانه و چک کردن این محصول ورژن آسان تری از ادوردز می باشد که گزینه های محدود و پروسه هدایت شده ای دارد که ایجاد تبلیغات را سریع تر می کند.

در ادوردز اکسپرس در انتخاب کلمات کلیدیتون محدودیت دارین و همه کلمات کلیدی که انتخاب می‌کنید، در حالت broad match خواهند بود که میتواند کلیک های نامرتبطی برای شما بیاورد.

شما همچنین به کلمات کلیدی منفی و اکستنشن ها که به طرز خارق العاده ای در نرخ کلیک و کم کردن هزینه تبلیغات مفید هستند، دسترسی ندارید.

ادوردز اکسپرس فقط وقتی به کار میاد که شما تجارتی کاملا محلی و جزئی داشته باشید توی همین شرایط هم معمولا بازگشت سرمایه‌ شما به مراتب پائین تر از وقتی هست که از پلتفرم استاندارد ادوردز استفاده می کنید.

اهداف گوگل ادوردز

  • کسب بیشترین نتیجه از تبلیغ در گوگل ادوردز بخاطر هدفمند بودن کلمات.
  • رقابت با بزرگترین برند ها و دیده شدن در دهکده جهانی اینترنت
  • تبلیغ برند و سایت و افزایش ترافیک وب سایت در سطح وب
  • عبور از تبلیغات کاغذی و مزاحم و قدم نهادن در تبلیغات نوین با حد اقل هزینه

در روش گوگل ادز گوگل جهت نمایش دادن تبلیغ از حساب کسی که تبلیغ داده‌ است مبلغی کم نمی‌کند و فقط موقعی مبلغ کلیک را کم می‌کند که کاربر روی تبلیغ کلیک کرده و به سایت منتهی شود. همچنین اعدادی که گوگل جهت هر کلیک از حساب کم می‌کند یک عدد ثابت و مشخصی نیست و با موقعیت تبلیغ، نوع لغت و چندین پارامتر دیگر تغییر می‌کند و ممکن است در یک روز اعداد متفاوتی از یک حساب کم شود.

منابع: https://blog.google/products/ads/

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *