دسته بندی

کلیپ تبلیغاتی

نویسنده

بنیاد هر شغل و حرفه به منظور کسب درآمد تبلیغات است کلیپ تبلیغاتی یکی از انواع تبلیغات محیطی است به این منظور به کارگیری رسانه قوی و مناسب جهت انتقال محصول یا خدمات به مشتری امری مهم است.

کلیپ تبلیغاتی شیوه مناسب برای ارائه  محتوا تلویزیونی رادیویی و چاپی است حتما باید شنیده باشید که جذابیت تصویر بیشتر از متن و همچنین فیلم بیشتر از عکس است  کلیپ تبلیغاتی اصطلاحاً به رفتاری گفته می‌شود که با کامل نشان ندادن چیزی یا کاملا نگفتن حرفی حس کنجکاوی را در افراد بیدار می کند برای مثال در کلیپ های تبلیغاتی قبل از معرفی کالا علامت سوال و کنجکاوی در ذهن شما ایجاد می شود علامت سوال این است آیا قرار است محصول فروخته شود؟ آیا قرار است فیلم معرفی شود؟ تبلیغ کننده کیست؟ به این مرحله اصطلاحاًTeasing گفته می شود.

 

ساخت کلیپ تبلیغاتی 

 

توافق در مورد فیلمنامه که انتخاب شرکت سازنده تبلیغ که غالبا در این مرحله قیمت های شرکت های مختلف با یکدیگر مقایسه و مناسب ترین  شرکت انتخاب می شود.

توافق در خصوص هزینه ساخت تبلیغ، انتخاب بازیگران،انتخاب موسیقی تولید و بعد انتخاب کارگردان و  عناصر ضروری شامل طراحی و لباس و… مشخص می‌شود فیلمبرداری که خود شامل دو مرحله اصلی است که اول اجاره استودیوی فیلم و پیدا کردن لوکیشن و مکان مناسب برای تصویربرداری و دوم تشکیل گروه از میان متخصصان مختلف فیلم سازی برای کلیپ های تبلیغاتی است.

مرحله بعدی پس از تولید است این مرحله شامل تهیه افکت های صدا و دیگر افکت های مورد نیاز و دوبله کردن دیالوگ هاست صداگذاری اگر نیاز به صدای خارج از تصویر باشد این کار در مرحله ضبط به صورت مجزا انجام می گیرد مراحل این کار به شرح زیر است تعیین صدا غیر از یکسری صداهای موجود در برخی موارد؛تهیه قطعات موسیقی آزمایشی، اجاره استودیو و نهایتاً ضبط صدا.

ساخت کلیپ تبلیغاتی توسط شرکت ای نگاه

 

 در مرحله بعد تدوین کار را انجام می دهیم در این مرحله تمامی اجزای کلیپ در کنار هم قرار داده می‌شود و مرحله آخر فیلم تعبیه شده برای نمونه ای از مخاطبان هدف نمایش داده می شود در این مرحله نیز تعدیلات و اصلاحات لازم انجام می‌شود در نهایت پس از توافق روی کلیپ تولید شده کلیپ آماده است است.

کلیپ تبلیغاتی خلاقانه

 

کلیپ تبلیغاتی خلاقانه می توان به ساخت فیلم نامه استفاده از تجهیزات و امکانات استفاده از صداهای مختلف کمک گرفتن از جلوه های ویژه و جلوه های کامپیوتری در خلق یک کلیپ خلاقانه اشاره کرد.

کلیپ تبلیغاتی اینستاگرام

 

ساخت کلیپ تبلیغاتی برای اینستاگرام یکی از مهم ترین استراتژی های بازاریابی دنیا است فیلم های اینستاگرام از ۳ثانیه  شروع و تا ۶۰ ثانیه می تواند ادامه داشته باشد همچنین فیلم ها می توانند مستقیم از تلفن همراه شما و یا با انتقال فایل بر روی گوشی شما از یک منبع دیگر آپلود شود و این وضعیت به شما این امکان را می‌دهد که در ارتقاء محتوای ویدیویی سطوح تبلیغاتی خود تلاش کنید.

 فیلم ها در اینستاگرام در حال سبقت گرفتن از هم هستند همانطور که گفته شد شما میتوانید نهایت استفاده را از این فیلم‌ها برای تبلیغات خود داشته باشید اما نباید این نکته را فراموش کنید که موفقیت شما در اینستاگرام هرگز با آپلود یک فیلم ساده اتفاق نمی‌افتد. 

ساخت کلیپ تبلیغاتی ویژه اینستاگرام

 

در ساخت کلیپ تبلیغاتی برای اینستاگرام باید به مواردی مثل نمایش هدفی که آن را دنبال می کنید بیان داستان در فیلم تبلیغاتی، نورپردازی مناسب در ویدیو، انتخاب محتوا مناسب  و ویژگی های محصول همچنین استفاده مستقیم از محصولات را توجه داشته باشیم ناگفته نماند که کلیپ صورت تکرار شونده ی کلیپ های سریالی هم میتونه تاثیر مستقیم خوبی روی تبلیغات شما داشته باشد.

کلیپ تبلیغاتی ارزان قیمت

 

تا قبل از فراگیر شدن نرم‌افزارهای رایانه‌ای که در انیمیشن سازی جلوه های ویژه و ساخت محتواهای ویدیویی مورد استفاده قرار  می گیرد مفهوم به نام محتوای ویدیو آماده وجود نداشت اما با گذشت این نرم‌افزار و ساخته شدن تعداد بسیار زیادی محتوا نسبتاً همسان یا محتواهای  غیر همسان که در برخی از جزئیات ویژگی همسانی داشتند و همچنین قابلیت تکثیر و تولید هزاران افکت های پیش ساخته و دیگر موارد تصویری از پیش تنظیم شده این امکان به وجود آمد تا بتوان به گنجینه ای از کارهای از قبل انجام شده اتکا نمود و از انجام کارهای تکراری پرهیز کرد که می توان به کلیپ های از پیش ساخته شده برای قیمت پایین تر و زمان کمتر اشاره کرد‌.

هزینه ساخت کلیپ تبلیغاتی

این روزها شرکت های زیادی در زمینه ساخت کلیپ تبلیغاتی گام بر می دارند و هر کدام تعرفه های متفاوتی برای ساخت کلیپ تبلیغاتی می دهند که در واقع بعضی از آنها غیر معقول هستند. شرکت ای نگاه تعرفه های تفاوتی برای مشتریان خود در نظر گرفته که آن ها می توانند بر اساس بودجه خود پکیج مورد نظر خود را انتخاب کنند.

منابع: https://www.gograph.com/vector-clip-art/advertising.html

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *