دسته بندی

تبلیغات موبایلی

نویسنده

تبلیغات موبایلی یا بازاریابی موبایلی به انجام تبلیغات از طریق تلفن همراه و تبلت ها و دیگر دستگاه های ارتباط بی سیم گفته می شود این نوع از تبلیغات ابتدا به صورت پیامک آغاز شده اما با پیشرفت فناوری گزینه های جدیدی مانند اپلیکیشن های موبایل، وب سایت‌ها و… به این زمینه وارد شد. مارکتینگ بازاریابی کسب و کار شما برای ظاهر شدن برای دستگاه های موبایل کاربران می باشد، به عبارت بهتر موبایل مارکتینگ اطلاعات خصوصی سازی شده حساس به زمان و مکان را بر روی تلفن هوشمند مشتریان فعلی یا بالقوه ارائه می دهد تا آنها بتوانند حتی اگر بسیار مشغول هستند، آنچه دقیقا احتیاج دارند و در زمان مناسب تهیه کنند.

 

امروز موبایل بیش از نیمی از زمانی که در تمام رسانه‌های دیجیتال گذرانده می‌شود را شامل می‌شود بنابراین تبلیغات موبایلی می تواند از جایگاه ویژه‌ای برای جذب مشتری برخوردار باشد این نوع تبلیغات به برندها، آژانس ها و بازاریابان   کمک می‌کند تا بتوانند سریعتر و راحتتر با مشتریان و کاربران خود ارتباط و تعامل برقرار کنند.

 

 همچنین تاثیر زیادی در سئو سایت دارد و در واقع هدف اصلی تبلیغات موبایل بهینه سازی تعاملات بین برندها و مشتریان می باشد قبلاً تنها روش تبلیغاتی از طریق موبایل فقط اس ام اس بوده که تمامی کاربران به آن دسترسی نداشتند حتما باید آن را فعال می کردند یکی از مزیت های اصلی در تبلیغات موبایلی این است که موبایل و تبلت ها ابزارهای شخصی هستند

 

 یعنی یک موبایل یک کاربر واحد دارد از این رو هدفمندسازی تبلیغات راحت تر خواهد بود و می‌توان با توجه به کاربران محتوای مناسب هر کدام را ارسال کرد این مسئله باعث راه اندازی کمپین تبلیغات موبایلی موثرتر با توجه کاربران می گردد.

 

تعرفه تبلیغات موبایلی

 

تعرفه تبلیغات اپلیکیشن موبایل به شیوه‌های مختلف مرسوم شده  قیمت‌گذاری مزایده ارتش به قیمت گذاری مزایده ای از متداول‌ترین شیوه‌های تبلیغات است که شبکه های تلفن همراه در جهان اعزام برای تبلیغات استفاده می کنند روند قیمت گذاری مزایده ای بسته به میزان کلیک بر تبلیغات و قیمت کلیک(استقبال مشاهده کنندگان تبلیغ از آن) و قیمت کلیک بر هر تبلیغ دارد.

 

هزینه تبلیغات بر اساس کلیک های رو تبلیغ ها محاسبه می شود، در نتیجه تبلیغ دهندگان به ازای مخاطبان واقعی تبلیغاتشان هزینه می پردازند. در این سامانه نمایش دهندگان قیمت پایه ی هر کلیک را تعیین میکند با افزایش هزینه هر کلیک شانس نمایش تبلیغ مورد نظر در میان رقبا بیشتر خواهد شد. 

 

در این روش با توجه به مبلغ مزایده و میزان کلیک شدن امتیاز کیفی تبلیغات را محاسبه می‌کند هر چه مبلغ مزایده و درصد کلید شدن تبلیغات بیشتر باشد امتیاز کیفی آن بیشتر خواهد بود با افزایش امتیاز کیفی اولویت نمایش تبلیغات افزایش یافته و درصد بیشتری از شبکه تبلیغاتی را به خود اختصاص می‌دهند.

 

روش بعدی روش محاسبه هزینه ها بر مبنای  روش قیمت دوم است که برای افزایش سرعت نمایش تبلیغات قیمت هر کلیک بر پایه روش مزایده قیمت دوم تعیین می‌شود شیوه کار مزایده قیمت  دوم بدین صورت است که پس از رتبه بندی تبلیغات بر اساس امتیاز کیفی مبلغی که هر تبلیغ دهنده به ازای هر کلیک می پردازد تعیین می‌شود که برابر است با کمترین قیمتی که اگر به عنوان مبلغ مزایده انتخاب شود باز همان تبلیغ امتیاز کیفی بیشتری کسب می‌کند یعنی اگر تبلیغ دهنده برای اطمینان از نمایش زیاد تبلیغاتش مزایده بیشتری را انتخاب کرده باشد باید هزینه نزدیک به هزینه سایر تبلیغات را برای تبلیغ مشخص کند.

 

 بنابراین قیمت نهایی هر کلیک همواره کمتر از مبلغ مزایده خواهد بود روش آخر روش نحوه امتیاز دهی کیفی است که هر چقدر امتیاز کیفی تبلیغات بیشتر باشد تبلیغات با سرعت بیشتری نمایش داده می شود امتیاز کیفی تبلیغات بر اساس دو عامل تعیین می‌شود مبلغ مزایده تبلیغ و میزان استقبال کاربران از هر تبلیغ یعنی با تعیین مبلغ برای بیشترین هزینه هر کلیک و نیز با کلیک کاربران روی تبلیغ و نمایش بیشتر آن که میزان کلیک شدگی نام دارد میتوان امتیاز کیفی تبلیغ را بیشتر کرد.

 

تبلیغات موبایلی ارزان شرکت ای نگاه

 

آموزش تبلیغات موبایلی

 

در آموزش تبلیغات موبایلی می توان به روش محتوا گیری که یکی از اصلی ترین نکات در روش تبلیغات موبایلی است اشاره کنیم در این روش تولید محتوا مناسب تاثیر گذار است که از ویژگی های کلی آن می توان به داشتن متن سرگرم کننده، ارتباط محتوا با گروه هدف، کوتاه بودن جملات و استفاده از کلمه تاثیرگذار، جذابیت بصری و موارد مشابه دیگر اشاره نمود.

 

 مورد بعدی سازگاری با موبایل است که مطمئن شوید که وبسایت ها و اپلیکیشن های تجارتی با موبایل ها سازگار هستند مورد سوم شخص سازی اطلاعات و داده‌ها است که یکی از نکاتی که اشخاص تبلیغ کننده باید به آن بسیار توجه داشته باشند در نظر داشتن سن، جنس،  مکان و موارد مشابه دیگر به منظور شخصی سازی تبلیغات هدفمند خود است.

 

مورد آخر در نظر گرفتن رفتار مصرف کننده است که در تبلیغات موبایلی باید در نظر داشته باشیم که در تبلیغاتی را تولید نماییم که با کمترین توضیحات بیشترین تاثیرگذاری را بر روی مخاطبان داشته باشیم و جذب کاربر در ۳ ثانیه باید هدف کارشناس بازاریابی باشد.

 

روش های تبلیغات موبایلی

 

در تبلیغات موبایلی می‌توان به چند روش اشاره کرد اولین روش  تبلیغات کلیکی است که در وب سایت ها یا اپلیکیشن های پربازدید قرارمی‌گیرد و به ازای تعداد کلیک هایی که روی آن تبلیغات می‌شود و باعث هدایت مشتری به سایت شما می شود هزینه پرداخت می کنید دومین روش تبلیغات موبایلی تبلیغات نصب اپلیکیشن است که در تبلیغات نصب اپلیکیشن های موبایل یا نصب تضمینی اپلیکیشن به ازای هر نصب پرداخت هزینه صورت می‌گیرد.

 

 به همین دلیل است که می‌توانید از اثربخش بودن سرمایه که صرف تبلیغات کرده اید اطمینان حاصل کنید تبلیغات نصب اپلیکیشن در فضاهای مختلف دیجیتال انجام می‌شود اما اگر قصد افزایش تعداد نظرات و تعداد کاربران را دارید از تبلیغات نصبی درون اپلیکیشن یا درون برنامه استفاده کنید اپلیکیشن های موبایل بهترین فضا برای نمایش تبلیغات نصبی است زیرا مخاطبان شما کسانی هستند که رابطه خوبی با اپلیکیشن دارند.

 

قیمت تبلیغات موبایلی

تبلیغات موبایلی شرکت ای نگاه

 

در مورد هزینه ها وقیمت های موبایلی مبلغ دقیقی در دسترس نیست شاید دلیل آن تنوع بالای کاربران و بودجه های هر کاربر برای استفاده از تبلیغات باشد.

تبلیغات موبایلی در ایران

شرکت های زیادی تبلیغات موبایلی را در ایران با قیمت های متفاوت و اکثرا سرسام آور انجام می دهند اما شرکت ای نگاه با توجه به بودجه مشتریان به آن ها پکیج هایی را ارائه می دهد تا براساس نیاز خود اقدام به انتخاب یکی از پکیج ها کنند.

این روز ها تبلیغات موبایلی در ایران پیشرفت زیادی نسبت به گذشته داشته و شاهد توسعه این حوزه در کشورمان هستیم.

صاحبان کسب و کار می توانند با با تبلیغ موبایلی شرکت ای نگاه و برند سازی محصول و با کلیک بر روی تبلیغات و متصل شدن به صفحه هدف و نصب اپلیکیشن و جذب مخاطبان خود در رونق کسب و کار خود موفقیت حاصل کنند .گوگل ،تلگرام و فیس بوک و… کاربران اینترنت را به استفاده رایگان از خدمات آی تی عادت داده اند و کاربران به نصب اپلیکیشن های رایگان رغبت بیشتری نشان می دهند. بیشتر در آمد اپلیکیشن ها از طریق تبلیغ موبایلی صورت می گیرد.

منابع: https://www.mobileads.com/blog/mobile-advertising

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *